Бійки у парламенті треба карати відстороненням винуватців від участі у засіданнях

Українських депутатів, які вдаються до застосування фізичної сили у парламенті, можна позбавляти права участі у засіданнях. Таку думку висловив заступник генерального директора – директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко, — пише видання «Главное».

«Проблема бійок для Ради не нова, як і для багатьох інших парламентів у світі. Це питання політичної культури тих обраних депутатів і їхньої відповідальності перед законом, що обумовлює права народного депутата. У Раді було багато прецедентів і раніше, навіть колективних бійок, але парламент якось продовжував працювати. У цьому парламенті доки є досить механізмів впливу, передбачених регламентом, позбавлення права брати участь у засіданнях, виступати з трибуни і так далі», — сказав пан Якименко.

Але, за його словами, загострення пристрастей у парламенті ще не досягло тієї межі, коли потрібно вводити приставів. «Вчора виникли проблеми в особистих взаєминах двох депутатів, які побилися. Обоє депутати з однієї фракції. Лідер фракції емоційно відреагував на те, що член його фракції, вибраний за списками »Радикальної партії«, вирішив покинути фракцію. Але лідери фракції повинні своїми методами розбиратися з тими, кого вони привели в Раду, без застосування сили. Хто винен? — це питання особистої відповідальності депутатів. Але регламентний комітет повинен визначити для них санкції», — наполягає фахівець.

«У цьому випадку не йдеться про зміну політичної орієнтації. Швидше за все, питання лежить у площині особистих стосунків. Мельничук не вступив до іншої фракції, він перейшов до іншої депутатської групи. Це не явище »тушки«, це трохи інше, ніж було в попередньому скликанні. У цьому парламенті таких явищ буде однозначне менше, ніж у минулому. Половина нардепів все ж оновилася, прийшли інші люди з іншою мотивацією», — впевнений пан Якименко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*