Бізнес-спільнота Хмельниччини спрямувала до бюджетів усіх рівнів 1,8 мільярда гривень

За підсумками першого півріччя 2015 року бізнес Хмельниччини мобілізував до зведеного бюджету 1 мільярд 892 мільйони гривень податків та зборів. При цьому темпи наповнення бюджетів усіх рівнів випередили минулорічні показники на 32 відсотки. В абсолютних цифрах це означає більше на 455 мільйонів гривень по відношенню до рівня минулого року.
Загалом державний бюджет отримав від підприємницької громади Хмельниччини 888 мільйонів гривень податкових надходжень. З поміж основних складових його наповнення показовою є сплата податку на додану вартість, який досяг сумарного показника у розмірі 347 мільйонів гривень, податок на доходи фізичних осіб склав 289 мільйонів гривень, податку на прибуток сплачено у сумі 168 мільйонів гривень.
За твердженням фахівців координаційно-моніторингового управління регіонального представництва фіскальної служби, позитивний цифровий стрибок у надходженні податку на додану вартість зумовлений його електронним адмініструванням, яке дало можливість упередити різного роду схемні махінації і забезпечити прозорість і системність сплати ПДВ.   Водночас підприємства машинобудування, виробники власної промислової ста сільськогосподарської продукції на сьогодні створюють конкретну додану вартість і сплачують до бюджету відповідні кошти..
«Якісне системні зміни у адмініструванні податків, в першу чергу електронізація адміністрування ПДВ реально сприяють поліпшенню умов ведення бізнесу. Звичайно, не все вдається легко і одразу, Тому ми сподіваємось на співпрацю з громадськістю Хмельниччини, яка демонструє конструктивізм і державницьку позицію у вирішенні проблемних питань податкової та митної політики на всеукраїнському рівні», – зазначив керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Мар‘ян Зеленецький.
Другий бюджетний вектор – скарбниці територіальних громад Хмельницької області за півріччя наповнились на 1 мільярд 4 тисячі гривень податків і зборів. Торік на цей час місцеві скарбниці краю отримали 746 мільйонів гривень. Загалом бюджетні призначення місцевих рад виконано на 132 відсотки. що в абсолютних цифрах складає додаткових 241 мільйон гривень.
Основну питому вагу надходжень тут склав податок на доходи фізичних осіб, який отримано у сумі 568 мільйонів гривень.  На другому місці за вагомістю наповнення скарбниць місцевої спільноти – податки на майно: транспортний податок, земельний податок та на податок на нерухоме майно. Загалом ці надходження склали 148,5 мільйона гривень. Єдиного податок становить 126,3  мільйона гривень. Суттєво наповнив бюджетні кошики місцевих громад і акцизний податок з роздрібного продажу, якого сплачено у сумі 82,1 мільйона гривень.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*