Боєць АТО озвучив справжні втрати під Дебальцевим (ВІДЕО)

Міністерство оборони України раніше озвучувало, що чисельність загиблих українських військових під час боїв під Дебальцевим становила 179 чоловік, а 81 людина вважалася зниклим безвісти. Така інформація  заслуговує довіри, про що повідомив боєць батальйону “Артемівськ” Віталій Овчаренко. Він розповів про це в ході прес-конференції у прес-центрі видання Обозреватель, інформують  Патріоти України.

В ході протистояння під Дебальцеве загинуло близько 250 українських військових, стверджує боєць АТО:

Це реальна цифра або близька до реальної”. За словами бійця, офіційна статистика щодо загиблих українських військових дещо зросте, оскільки “багато хлопців ще знаходяться на упізнанні”, а деякі тіла досі знаходять волонтери в місцях бойових зіткнень.

Ті, хто знаходяться на упізнанні, вважаються безвісти зниклими, вони не включаються в статистику”, – пояснив Овчаренко. У цьому контексті він розповів про те, що до недавнього часу безвісти зниклим вважався і загиблий 19-річний боєць батальйону “Артемівськ” – тільки після аналізу ДНК вдалося встановити його особу. “Були такі бої, що після них багато тіл неможливо легко впізнати”, – пояснив боєць. Разом з тим Овчаренко підкреслив: якби наказ до відступу був відданий на день пізніше, “наші втрати були б набагато більшими”. “По суті, ми встигли сісти в останній вагон поїзда. Ми вчасно пішли”, – сказав він.

Разом з тим Овчаренко розповів про те, що “росіяни втратили набагато більше, ніж ми”. “І хлопці з мого батальйону, і з інших, з якими я спілкувався, в один голос підтверджують те, що сепаратисти під час атак втратили набагато більше, ніж ми. Всім відомо, що під час наступальних дій має бути співвідношення 1: 3 – оборонятися завжди легше, ніж наступати. Я не хочу сказати, що Дебальцеве стало великою могилою для сепаратистів, але вони воювали числом, і наші хлопці цим дуже добре користувалися “, – розповів боєць.

 

Джерело: Патріоти України

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*