Через війну на Донбасі ЄС не готовий скасувати візовий режим з Україною

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков у коментарі мережевому виданні «Гордон» пояснив, чому Європейський Союз не готовий скасувати безвізовий режим з Україною під час саміту Східного партнерства у Ризі у травні 2015 року.

Швидше за все, на Ризькому саміті буде відзначений лише безумовний прогрес України у виконанні вимог Євросоюзу для здобуття безвізового режиму. А остаточне рішення може бути прийняте, виходячи з оцінок експертів Євросоюзу, до кінця року. Адже зараз ще немає остаточних висновків експертної місії Євросоюзу, яка оцінювала такі самі проблемні моменти як безпека, корупція в Україні.

Окрім того, остання заява посла ЄС в Україні Яна Томбінського, який заявив, що Україні не слід чекати політичного рішення про лібералізацію візового режиму на саміті Східного партнерства, що судячи з усього, відображує певну позицію європейських чиновників з цього питання. Тобто нам зараз можна говорити лише про якийсь умовний позитив, про так званий результат з відкладеним ефектом.

Та і ситуація на Сході, і велика кількість внутрішніх переселенців може дуже серйозно вплинути на мотивацію Європи в ухваленні рішення про скасування віз. Європейці дуже побоюються хвилі внутрішніх переселенців з Донбасу. Вони про це не говоритимуть безпосередньо, але такі побоювання у них є.

Тобто Європа з урахуванням ситуації в Україні зараз не зовсім готова до скасування візового режиму. З одного боку, має бути політична воля європейських лідерів, а з іншого — вони всі залежать від суспільного настрою у своїх країнах, який заляканий конфліктом на Донбасі.

Безумовно, Україною на цьому напрямі зроблено дуже багато. По-перше, ми вдало завершили першу фазу підготовки до введення безвізового режиму — законодавчу. І зараз прийшов час другої фази — це імплементація законодавчих актів, направлених на введення безвізового режиму. І тут є певні труднощі. Одна справа — ухвалити закони, а зовсім інша — реалізувати їх на практиці в умовах складної внутрішньополітичної, економічної і соціальної ситуації.

Але проте основа для безвізового режиму, як, наприклад,

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*