Чернігівець перерахував шахраям більше 18 тисяч гривень

Ошуканий чернігівець перерахував шахраям більше 18 тисяч гривень. Зловмисники надіслали потерпілому SMS із повідомленням про виграш автомобіля і необхідність оплати комісії.

Житель Чернігова отримав SMS із повідомленням, що він виграв престижний автомобіль. Додавався й телефонний номер, за яким можна уточнити всі деталі отримання призу.

Приємний голос підтвердив, що юнак виграв автомобіль, але на всіх автівок не вистачить. Призи отримають лише ті, хто протягом години сплатить певну комісію.

Клюнувши на вудку шахраїв, чоловік зібрав необхідну суму й переказав її на рахунок зловмисників. Після цього став чекати, коли можна забрати виграш.

Але організатори «розіграшу призів» раптом перестали відповідати на телефонні дзвінки. Лише тоді потерпілий звернувся по допомогу до міліції.

Правоохоронці внесли подію в Єдиний реєстр досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Тривають пошуки зловмисників. Натомість міліція застерігає громадян від подібних нерозважливих вчинків, адже безкоштовний сир буває лише у пастці.

Ні в якому разі не погоджуйтеся на сумнівні пропозиції, не повідомляйте будь-кому номери і паролі своїх банківських карток, адже шахраї намагаються отримати цю інформацію під будь-яким приводом. Всю інформацію від несподіваних «благодійників», псевдоволонтерів чи навіть менеджерів банків ретельно перевіряйте.

Це вбереже ваше майно і гроші від шахраїв. У разі будь-яких сумнівів дзвоніть до чергової частини міліції.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*