Чернівці разом з Хмельницьким найбільш російськомовні міста Західної України

акі дані соціологічного дослідження, проведеного у березні цього року соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту, повідомляє press-centr.

Дослідження проводили в усіх обласних центрах України, крім окупованих Донецька, Луганська та Сімферополя. Усього було опитано 17 тисяч людей.

В результаті з’ясувалося, що у Західній Україні винятково російською мовою удома спілкується 9% мешканців Хмельницького, 7% – Чернівців, 4% – Івано-Франківська, 3% – Ужгорода, по 2% – Львова, Рівного та Луцька. І зовсім не розмовляють нею у Тернополі.

Українською та російською мовою спілкуються удома 24% чернівчан, 15% хмельничан, 11% ужгородців, 5% львів’ян, по 3% тернополян та івано-франківців, по 1% рівнян та лучан.

І винятково україномовними вдома виявилися по 97% лучан та рівнян, 96% тернополян, 93% львів’ян. Далі йшов Івано-Франківськ – 92%, Ужгород – 79%, Хмельницький – 76%, Чернівці – 66%.

До речі, за україномовністю Луцьк, Рівне, Тернопіль, Львів та Івано-Франківськ зайняли перші п’ять місць в усій Україні.

Джерело: Жити в Чернівцях

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*