Чи спровокує Росію постачання до України західної зброї?

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський у коментарі виданню «Новое время» розповів про те, що західна зброя довзолить Україні зменшити кількість людських жертв серед українських військових і мирного населення.

Сьогодні тривають дискусії про те, що постачання західної летальної зброї Україні нібито можуть спровокувати Росію на активізацію бойових дій або пряме вторгнення. Мені це здається щонайменше надуманим. З тієї простої причини, що Путіну для цього приводи не потрібні.

На Заході впевнені: іноземна зброя збільшить для Путіна вартість війни в Україні, оскільки добре озброєна армія краще впорається з проросійськими бойовиками. Але тут можна говорити і про інше. Основною метою постачання західної летальної зброї для України повинні стати не підвищення ціни війни для Росії, а зниження ціни війни для країни-жертви, тобто для України. Адже якісна і високоточна зброя допоможе зменшити втрати не лише серед військовослужбовців, але і серед мирного населення.

Таким чином, західна зброя не зіграє вирішальну роль у війні, але надасть певну допомогу українській армії. Ми як і раніше обмежені у своїх засобах і можливостях.

Крім того, важливо розуміти, що нову техніку нам навряд чи дадуть. Якщо ми дочекаємося якихось постачань, то це буде застаріла техніка. Нове озброєння ніхто постачати не буде, оскільки існує небезпека захоплення, потрапляння нових технологій у чужі руки. Але навіть стара іноземна техніка важлива, адже на тому радянському «огризку», що у нас є, далеко не підеш.

Отже, постачання озброєння із Заходу послужить суттєвою підмогою українській армії, і не треба боятися якоїсь реакції Путіна. Якщо він захоче, то сам себе спровокує.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*