Дев’ять орденів для рятівників життя

15-го березня у Тернопільському державному медичному університеті  відбулась третя церемонія з нагородження орденом «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука. Саме цього дня Леоніду Якимовичу виповнилося б 70 років…

Орден було засновано у 2015-ому  і він не випадково отримав ім’я академіка Ковальчука – відомого українського хірурга, професора, доктора медичних наук, який упродовж 17 років був ректором Тернопільського медуніверситету. Леонід Ковальчук помер 1-го жовтня 2014-го, залишивши після себе головне – добру пам’ять про Лікаря, який врятував не одне людське життя.

Нагородна Рада ордена «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ», яку очолює архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП  Владика Нестор, вручає нагороди двічі на рік – у день  народження, і у день смерті   Леоніда Ковальчука. Під час попередніх двох вручень  високими відзнаками були удостоєні  сімнадцятеро лікарів та медичних волонтерів, які  виявили професіоналізм та мужність у порятунку людей в зоні бойових дій на Сході України. А 15-го березня  2017-го ордени «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» отримали  ще дев’ятеро  номінантів.

Голова  Нагородної Ради Владика Нестор вручив ордени  медику полку «Азов» Олексію Андрійчуку, лікарю-волонтеру Андрію Борисенку, військовому інструктору медичної служби Наталії Колодій, учаснику бойових дій в зоні АТО Олегу Соколовському, професору-хірургу Володимиру Бігуняку, професору-анестезіологу Сергію Дуброву. Отримав орден  і  колективний  номінант – українська громада волонтерів з італійського міста Брешіа. На жаль, двоє удостоєних не змогли одержати відзнаку особисто – вони були нагороджені посмертно. Це – хірург-доброволець Михайло Стасів і старший лейтенант рятувальної служби МНС Ростислав Манащук. І про кожного з відзначених орденом «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» – буде окрема розповідь у наступних публікаціях.

Після  офіційної урочистої   церемонії відбувся концерт і цього ж дня – 15-го березня – на кафедрі хірургії №1 Тернопільської університетської лікарні  було відкрито і освячено кабінет-музей академіка Леоніда Ковальчука.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*