“Донецький корпус” російської армії. Маски зірвано

Під час тривалого OSINT-розслідування, проведеного командою InformNapalm.org було виявлено розташування спільного табору російських солдат з 138-ої ОМСБр (в/ч 02511, Каменка, Ленінградська обл.) Західного воєнного округу (ЗВО) та солдат із зенітно-ракетного підрозділу зі складу 20-ої ОМСБр (в/ч 22220, Волгоград) Південного воєнного округу (ПВО), про який ми   повідомляли раніше.

Проаналізувавши кілька сотень профілів російських солдатів, ми зрозуміли, що ці підрозділи щонайменше з літа 2014 року постійно перебувають біля кордону з Україною, а також виконують бойові завдання на території окупованого Донбасу. Виконання бойових завдань відбувається у вигляді так званого «ополчення» з шевронами підрозділів «ДНР/ЛНР» або «новоросії».

Розташування табору.

До середини серпня 2014 великий табір був розміщений в районі  н.п. Куйбишево (Ростовської області, РФ) з різноманітною технікою, озброєнням, боєприпасами і навіть з добре облаштованим вертолітним майданчиком. Все це можна спостерігати на Google.Мапах від 15.08.2014.

karta2014-08-15

І ось на Google.Мапах від 14.09.2014 видно, що великий табір практично повністю спорожнів.

karta2014-09-14

Якщо проаналізувати мапи навколо села Куйбишево і порівняти з даними з профілів російських солдатів, то стане зрозуміло, що великий табір був розділений на кілька менших. Зв’язківців і ППО розмістили на висоті, це солдати з 138-ої ОМСБр та 20-ої ОМСБр, про що свідчать фотографії, наведені нижче в статті. А ось табір з боєприпасами, про який  повідомляли раніше, трошки нижче  в яру.  Це не всі табори в цьому районі, але це одні з основних біля села Куйбишево.

Актуальне розміщення табору російських солдат з 138-ої ОМСБр та 20-ої ОМСБр наGoogle.Мапи та Яндекс.Мапи

karta2014-09-14akt karta2014-09-14akt.yand

Зв’язок і приналежність до данного табору всіх російських солдат, яких ви побачите далі в статті, легко можна прослідкувати за фотографіями (для цього ключові персони підписані), де солдати позують разом в різних місцях табору: біля водойми, що є поблизу табору, в селі Куйбишево, а деякі з російських солдатів навіть відмітилися на території України на окупованому Донбасі.

Тепер  по порядку надаємо основні докази.

У зв’язківця Ваньки Подорожного з 138-ої ОМСБр на зимових фото ми бачимо цікаву воєнну техніку: радіолокаційна станція «Каста» і на задньому плані ще 3 одиниці ЗРК «Тор».

Zyma2014_tory Zyma2014

Нагадаємо, що  в січні 2015 в Шахтарську (Україна) було помічено ЗРК “Тор”, а це якраз з боку н.п. Куйбишево

Весняне фото з ЗРК “Тор” у Олександра Окованцева з даного табору.

Okovantsev.Tor

Також Руслан Ізбаєв позує на фоні ЗРК “Тор”. Якщо ви не помітили, то зверніть увагу, що російський солдат уже з шевронами «ДНР» та «Новоросія». Ймовірно, місце зйомок солдата ще в таборі біля села Куйбишево перед черговим бойовим «відрядженням» на український Донбас. Відзначимо, що російський солдат  Руслан Ізбаєв ще не раз «засвітиться» з такими шевронами.

Yzbaev-ZHygulevYzbaev-LavochkaYzbaevRFYzbaev-shevron

Дякуючи іншому російському військовому, ми бачимо, що з однієї частини табору видно водойму неподалік місце на мапі. Там відзначаться багато інших російський військових, але нас цікавить Руслан Ізбаєв та Влад Садовничий.

Kokshyn-vodoemYzbaev-vodoemvodoemvodoem-Sadovnychyj

Далі всі ключові та пов’язані фотографії з табору:

Artyushyn-obshheefotoGraznov-KokshynKokshyn-mashynyKokshyn-mashyny-Sedelnykov-SadovnychyjNykora-tehnykaobshhee_foto-STENDOkovantsev-Kokshyn-LagerPodorozhnyj_KujbyshevoPodorozhnyjKartaPodorozhnyj-Sadovnychyjstolbyk-Gryaznovstolbyk-Nykora

Багато російських солдатів з цього табору фотографувалися біля пам’ятника в селі Куйбишево (фото на Рanoramio), ось дехто з них:

pamyatnyk-ArtyushynSadovnychyj-nashyvky-dnr

 

pamyatnyk-Sadovnychyj

Олексій Артюшин, який в траіні цього року вже був помічений нами, про нього  розповіли в статті. Зверніть увагу, що в тій статті на першому фото Артюшин у формі “горка” (вважається, що це форма “ополченців ДНР”) і поряд з ним ще один російський солдат в такій само формі  з шевроном “Новоросія”.

Влад Садовничий – російський солдат, помічений у формі “ополченців ДНР” з шевронами “ДНР”, “Новоросія”, фото нижче. Виявляється, біля цього табору є невеликий вертолітний майданчик, щоправда, не настільки гарно облаштований як майданчик, про який йдеться на початку статті. Ось він.

VERT-Sadovnychyj VERT-Kolmakov VERT-Podorozhnyj-traktory

 

VERT-traktory-Gryaznov

Фото з українського Донбасу.

Ваньок Подорожний – зірка статті, російський солдат з 138-ої ОМСБр, надав нам цікаві фотографії.

Фото на фоні воєнного Камазу з номерами “ДК 3106″, що говорить про його приналежність до “Донецького корпусу”, тобто “ДНР” і з шевронами “ДНР”

Podorozhnyj2014 Podorozhnyj-Kamaz Podorozhnyj-Opochlen Podorozhnyj-opochlenets Podorozhnyj-opochlentsy2 Podorozhnyj-opochlentsy TronynPodorozhnyj_vanek Okovantsev_Bylet Okovantsev_Bylet2 Tronyn-PesykPodorozhnyj-opochlentsyPesykyPodorozhnyj-Bashnya

Зауважимо приналежність Камазу з номерами ДК 3106 до підрозділу ППО “ДНР”. Про це говорить фото техніки у дворі СТО КомАвто за адресою Донецьк, Сєчєнова, 7: автомобілі с номерами “ДК 3111″, “ДК 3109″ з намальованими тактичними знаками на дверцятах – квадрат зі стрілкою в середині.

Sechenova-STO Kamaz-vo-dvore-STO_cr

На вулиці Сєчєнова раніше було зафіксовано пересування ЗРК “Стріла-10” з намальованим тактичним знаком квадрат зі стрілкою в районі крамниці Донецькриба. (https://www.youtube.com/watch?v=GwDdqh761fI)

Strela-10-Donetsk Donetskryba

Перед нами факти: російський солдат легко перевтілюється в “ополченця”, російські солдати без проблем пересуваються по території РФ з шевронами так званого “ополчення Новоросії” (“ЛНР”,”ДНР”),  російська воєнна техніка з номерами “ДК” вільно, без супроводу, роз’їжджає в РФ і цю техніку органи правопорядку не зупиняють і навіть не виникає жодних запитань до цих солдат від влади Росії, правоохоронні органи їх не затримують. Чому?

Та тому, що “ДК” – це Донецький корпус російської армії і, відповідно, “ЛК” – це Луганський корпус російської армії. І вся риторика про “ополчення” під різними назвами “ДНР”, “ЛНР” і под. – це просто фікція, розрахована на  “не буду говорити вголос” і на нескінченне висловлення стурбованості…

Матеріал підготувли @BuTaJIu4eK, krmvictoryІраклій Комахідзе і команда InformNapalm.org

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*