Довибори 205 супроводжують інформаційні війни найвищого рівня

Чернігів, перетворившись в епіцентр передвиборчих баталій, стає хедлайнером не тільки заголовків регіональних, але і національних медіа. Місцеві ЗМІ друкували замовні матеріали з відповідною позначкою, у той же час справжні інформаційні війни набувають національного масштабу та прослідковуються в соціальних мережах.

Про основне

Упродовж попереднього тижня блогери та журналісти акцентували увагу на загальних тенденціях та підводних каменях найцікавішої передвиборчої баталії цього літа. Серед останніх побутує думка про «багатоходову комбінацію президентської політичної сили».

На думку дописувачів, колишній народний депутат, а тепер очільник області Валерій Куліч «звільнив» депутатський мандат заради пана Березенка. Останній, у разі перемоги, завдячуючи своїм менеджерським якостям та відданості президенту, займе місце заступника голови фракції Ігоря Кононенка, який відправився в Кабмін.

Його затятому опоненту та кандидату в народні депутати по 205 округу Геннадію Корбану медійники приписують зацікавленість в депутатській недоторканості, мовляв, над ним нависла загроза кримінального провадження.

Джинсовий матеріал на користь Володимира Зуба, самовисуванця, якого підтримала «Самопоміч», протягом досліджуваного періоду був помічений на телеканалі 24. Так, журналісти змалювали перебіг передвиборчої кампанії, взявши коментар тільки у одного-єдиного кандидата. Останній в основному нарікав на заїжджих кандидатів.

Крім того, не оминули увагою всеукраїнські медіа інцидент з побиттям агітатором Корбана.

Поряд з тим, місцеві засоби масової інформації публікують подієву інформацію, а також замовні матеріали. Як і на попередньому тижні, найбільшу кількість статей з спеціальною позначкою в Інтернет-виданнях має Сергій Березенко, від якого дещо відстає у цьому контексті Геннадій Корбан.

Брудні технології, звинувачення та скандали

Помітно в гру входить Олег Ляшко. Ми вже інформували про виступ Миколи Томенко з закидом в бік президента щодо використання адмінресурсу Сергієм Березенком. Разом з тим, нещодавно загострив свою риторику в бік кандидата Березенка та провладних сил – Олег Ляшко. Народний депутат, виступаючи під час сесії, звинуватив керівництво парламенту в просуванні лобістських законопроектів з метою проведення до Верховної Ради «злодія Березенка». Нагадаємо, що від Радикальної партії Олега Ляшка на довиборах по 205 виборчому округу балотується молодий політик Дмитро Блауш.

До слова, цей випадок прокоментував політолог Андрій Золотарьов, звинувативши пана Корбана у застосуванні схем «чорного піару». На думку експерта, повідомляє УНН з відповідною позначкою «PR», яскравим свідченням цього стала інформаційна атака, спрямована проти голови ЦВК Михайла Охендовського саме напередодні виборів у Чернігові.

«Це багатоходова комбінація команди Корбан-Філатов, в яку, швидше всього, залучать і Олега Ляшка. Його виступ у Верховній Раді 30 червня, присвячений ситуації в 205-окрузі, – вищий пілотаж «чорнухи», – зазначено в статті.

У свою чергу, за «цькування» кандидата Геннадій Корбана взявся й інший політолог-важковаговик. Так, Вадим Карасьов на своїй сторінці у Facebook зазначив, що дискредитація голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського зрежисована командою кандидата в народні депутати у двісті п’ятому мажоритарному окрузі Геннадія Корбана. Попри те, що це є класичною технологією «чорного піару», експерт ставить під сумнів ефективність таких дій, «надаючи більше шансів на перемогу» кандидату Березенку.

Свою Facebook-активність в контексті перебігу виборчого процесу проявила й Тетяна Монтян, яка на днях відвідала Чернігів. Одіозна юристка у своєму пості звинуватила діючого губернатора у хабарництві, приписуючи йому збагачення на 4 млн доларів за складання депутатського мандату та перехід на займану посаду. Озвучена думка на фоні нарікань на кандидатів-«парашутистів» надає додаткових акцентів та ваги.

Починають з’являтися провокативні матеріали зі згадою кандидата Ігоря Андрійченка. Так, «розбір польотів» щодо перебігу виборчого процесу озвучила ще одна дописувачка всеукраїнського медіа.

Згадавши кандидата Андрійченка, як третього за рейтингом, остання вбачає його роль у відтягуванні голосів прихильників Геннадія Корбана з активною проукраїнською позицією.

Дописувачка також  поділилася «інсайдерською інформацією» з приводу скандалу, що ніби може розгорітися навколо Ігоря Андрійченка. «Кажуть, що він співпрацював з СБУ в якості довіреної особи під час Чернігівського Майдану.

Такі одкровення стали можливі після того, як змінилося керівництво регіонального управління СБУ, що не може не радувати. Якщо цей скандал опиниться на поверхні, то весело буде всім», – зазначила вона.

Зважаючи на такі факти, можна констатувати, що передвиборчі баталії переходять на найвищий рівень.

Місцеві користувачі популярної мережі упродовж останнього тижня, в свою чергу, обговорювали недешеву агітаційну продукцію кандидата Миколи Звєрєва, який нині обіймає посаду голови обласної ради та знаходиться у відпустці.

Йшлося і про дитячі майданчики від Сергій Березенка, які деякі називають непрямим підкупом, а також роздачу пакетів з подарунками, які сходили на передвиборчі кольори та символіку Геннадія Корбана.

5 та 6 липня у поштові скриньки чернігівців невідомі розкидали візитівки від імені нардепа Денисенка з запрошенням отримати матеріальну допомогу за адресою вул. Шевченка 48(зеоена зона за РАГСом). Саме за цією адресою знаходиться передвиборчий штаб кандидата по 205 округу Геннадія Корбана, який був споруджений, як громадська приймальня Андрія Денисенка.

Кандидат до ВРУ від Громадянської позиції продовжує війну з міським головою О. Соколовим.

Юридичні коментарі: Методи передвиборчої агітації

Факт – псування білбордів:
білборди кандидатів Березенка та Дем’яненка обстріляні фарбою.
Юридичні наслідки: мовою закону це хуліганство – грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, – карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500-17000 гривень) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років; у випадку вчинення правопорушення групою осіб карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років (ч.1-2 ст.296 Кримінального кодексу України).

Факт – поширення агітації у громадському транспорті:
у громадському транспорті Чернігіва з’явилась агітація кандидатів Геннадія Корбана та Олега Мікаца.
Юридичні наслідки: Закон України «Про вибори народних депутатів України» забороняє розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування (ч. 9 статті 74 Закону). Такі дії є адміністративним правопорушенням відповідно до статті 212-14 КУпАП, та караються накладенням штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 гривень).

Факт – непрямий підкуп виборців:
Безкоштовна роздача пакетів з подарунками, які сходили на передвиборчі кольори та символіку Геннадія Корбана.
Юридичні наслідки: згідно з частиною чотирнадцятою статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати, що становить 36 гривень 54 копійки), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей.

Джерело: siver.info

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*