Електроенергію з Хмельницької АЕС будуть експортувати до Європи

Кабінет міністрів затвердив пілотний проект «Енергетичний міст Україна-ЄС», що передбачає передачу електричної енергії Хмельницької АЕС до країн Європейського Союзу.
Згідно з документом, пілотний проект розвиватиме інфраструктуру міждержавних електричних мереж; інтеграцію об’єднаної енергетичної системи України в європейську енергосистему ENTSO-E.
У розпорядженні Кабміну наголошується, що проект передбачає забезпечення довгострокового експорту електроенергії з енергоблоку №2 Хмельницької АЕС до країн Європейського Союзу.
Отримані від експорту електроенергії кошти планується направити на фінансування будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС.
Згідно з програмою уряду, Україна планує до 2020 року завершити будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції, фундамент яких був закладений ще за часів СРСР.
Нагадаємо, вартість проекту добудови ХАЕС-3 і 4 оцінюється в 40 млрд грн, з яких 80% планується залучити за рахунок кредиту Російської Федерації. Будівництво двох енергоблоків ХАЕС було припинено в 1990 році після оголошення Верховною Радою України мораторію на нові атомні електростанції. Будівельна готовність енергоблока №3 ХАЕС становить 75%, №4 – 28%.
Довідково: Відокремлений підрозділ державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» Хмельницька АЕС є одним з найбільших платників податків у регіоні. За 2014 рік ХАЕС перерахувала 368,8 мільйона гривень до бюджетів різних рівнів  (за 2013 рік  – 337,8 мільйона гривень, збільшення на 9,1 відсотка), з них 260,4 мільйона гривень – розрахунки по страхуванню (єдиний внесок на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування та інше). 8,7 мільйона гривень – до державного бюджету, 99,5 – до міського та обласного бюджетів.
ВП «Хмельницька АЕС» бере безпосередню участь у соціально-економічному та культурному розвитку міста-супутника, визначає його економічний профіль, є найбільшим роботодавцем,  формує основну частину податкових надходжень до місцевої казни, а також визначає динаміку капітальних вкладів у розвиток господарського комплексу Нетішина. Відповідно, ріст перерахованих податків і зборів до місцевих бюджетів сприяє підвищенню соціально-економічного розвитку міста-супутника, регіону та держави в цілому.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*