Грецька «свиня» для Росії

Багато російських ура-патріоти зараз несамовито радіють відмови Греції від допомоги кредиторів ЄС, в якомусь сенсі проектуючи перемогу ліні над прагматизмом на свій рахунок.

Що ж, нехай повною мірою викупаються в славі самоствердження, але от біда, не минуло й доби з підведення підсумків злощасного референдуму, як в королівстві Російському почалися неприємні судоми.

У першу чергу на грецький «вибір» відреагували ціни на нафту, відновивши своє падіння. Так, вперше з весни ціна на нафту марки BRENT впала нижче $ 60 за барель, причому не сиюминутно, а з упевненим трендом до зниження. Так, в якійсь мірі рано чи пізно, але нафта знову повинна була почати своє падіння, у зв’язку з надлишком чорного золота, як на ринку, так і в сховищах. І, якщо чесно, то даний процес очікувався після вирішення питання з Іраном і виплеском його запасів на ринок, але Греція прискорила це дійство. А тепер, уявімо, що буде, коли на ринок вийде Іран?

Звичайно, рубль поки тримаються і індекси РТС не квапляться в гості до Аїду, але це справа часу і в Центробанку вже напружилися, готуючись до чергового марафону по спалюванню валюти. З травня цього року головний банк Російської Федерації здійснював періодичні закупівлі доларової маси в середньому по 200 млн. На 01.05.2015 міжнародні резерви РФ становили 358500 млн. Доларів, а на 26.06.2015 вже 362 млрд. Хоча, якщо враховувати ті темпи, з якими зазвичай Центробанк спалює іноземну валюту, для стримування курсу рубля, то ці закупівлі – крапля в морі. Але, підготовка велася.

І, мабуть, останнім, але не менш оглушливим, пострілом в голову ура-патріотичних настроїв на тлі Греції, є розпорядження “Газпрому” про припинення розширення трубопровідної системи “Південний коридор”, через яку повинна була проходити перекачування газу по проектованому “Турецькому потоку” . З 1 липня і “до особливого дозволу” на відрізку трубопроводу в 989 км припинені всі роботи і реалізація відповідних інвестпроектів. З чим пов’язано таке рішення «Газпрому»? Зрозуміло, з тим, що кінцевим пунктом трубопроводу «ТП» є Греція, яка чи то залишається в ЄС, чи то виходить із товариства – не зрозуміло. У будь-якому випадку, ситуація нестабільна і поки середньостатистичний росіянин радіє ймовірного вильоту еллінів з обіймів моторошної Гейропи, монополії п’ють аспірин, в надії, що нащадки Гомера все ж не стануть звичайно точкою їх мегапроекту, адже тоді доведеться платити за транзит. А, що таке транзит через країну з колосальними боргами, рушаться економікою і населенням, не особливо розташованим до праці? Здрастуй, газовий шантаж!

А тому, радість і тріумфування, насправді, вже віддають гіркотою, яку поки ще повною мірою не відчули поборники «русского мира» і «духовних скреп». Але, всьому свій час і головне, це тільки перші паростки майбутніх плодів, від краху грецького проекту в Європейському співтоваристві.

Zloy_odessit, «Інформаційне Опір – ЮГ»

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*