Громадянам України може загрожувати свавільне затримання на території Росії

30 березня 2015 року Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу, яка стосується осквернення символів «військової слави Росії, здійснених публічно на території України». Російські слідчі стверджують, що в їхньому розпорядженні є конкретні факти, що свідчать про знищення і осквернення невстановленими особами на території України у 2014 році пам’ятників, присвячених боротьбі радянських воїнів з фашизмом, — повідомляє новинна служба УНІАН.

За словами заступника генерального директора — директора політико-правових програм Центру Разумкова Юрія Якименка, нинішня справа Слідчого комітету РФ безпосередньо пов’язана зі спробою представити Україну країною фашистів напередодні святкування Дня перемоги.

«Важко коментувати дії СК РФ з точки зору їхньої раціональності чи здорового глузду. Для чого це робиться? Насправді, це засіб інформаційної війни, яку веде Росія проти України, щоб показати, що в Україні — фашисти, ті, хто заперечує велику перемогу у Великій Вітчизняній, ті, хто хочуть героїзувати фашизм і нацизм. Це вкладається у їхню пропагандистську рамку. Тим більше напередодні святкування Дня перемоги 9 травня. Це спроба показати Україну як фашистську державу», — відзначає фахівець.

Пан Якименко не виключає, що ця справа буде використана у російських медіа, як продовження ланцюга аналогічних рішень Слідчого комітету «про переслідування українських »карателів«.

З іншого боку, експерт не береться стверджувати, що, незважаючи на неможливість СК РФ вести в Україні якісь слідчі дії в правовому полі, подібні «розслідування» Москва не використає як привід для свавільного затримання громадян України на території Росії. І це — реальна небезпека для українців в РФ.

На думку пана Якименка, це ще більше стимулюватиме відчуження України від Росії на рівні суспільства. «І це є свідченням тої перевернутої реальності, яку російська влада намагається сформувати у своїх громадян стосовно України», — вважає фахівець.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*