Хмельниччина ліквідовує борги

На Хмельниччині повністю ліквідовано борги із заробітної плати працівникам 15 підприємств на загальну суму 3,2 млн. гривень. Про це сказав голова обласної державної адміністрації Михайло Загородний на спільному засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.
Станом на 1 липня 2015 року відсутня заборгованість із заробітної плати у 11 районах області (Білогірському, Віньковецькому, Волочиському, Ізяславському, Красилівському, Новоушицькому, Старокостянтинівському, Старосинявському, Теофіпольському, Чемеровецькому та Шепетівському районах).
За сумою боргу область посіла 4 місце серед регіонів України, тоді як ще у червні місяці Хмельниччина була на 6 місці.
Станом на 01 липня залишається борг із невиплаченої заробітної плати на 32 підприємствах у сумі 8,4 млн. гривень. У тому числі на 19 економічно активних підприємствах борг склав 4,7 млн. грн., на 12 підприємствах-банкрутах – 3,6 млн. грн. та 1 економічно неактивному підприємстві – 98,0 тис. гривень.
З метою прискорення ліквідації боргів із заробітної плати обласною державною адміністрацією затверджені графіки погашення заборгованості із заробітної плати по підприємствах-боржниках.

Переважною більшістю підприємств-боржників забезпечується виконання графіків. Ряд підприємств погасили борги раніше визначеного терміну. Однак, станом на 01 липня невиконання графіку допущено на ДП «Хмельницький облавтодор» – на 303,4 тис. грн.;- ДП «Хмельницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (м. Хмельницький) – на 29,8 тис. грн.
Аналізуючи перспективи ліквідації заборгованості із заробітної плати на підприємствах області, Михайло Васильович наголосив на проблемному питанні погашення боргів із заробітної плати закладів охорони здоров’я залізничного транспорту, які було вилучено із переліку видатків на охорону здоров’я, що здійснювалися з Державного бюджету України, та передано на місцевий бюджет. Мова йде про Державний заклад «Вузлова лікарня станції Гречани Південно-Західної залізниці» (м. Хмельницький) та Державний заклад «Спеціалізована медико-санітарна частина – 4 МОЗ України» (м. Нетішин), де заборгованість на 1 липня складала 288 тис. гривень.
Залишається проблематичною ліквідація заборгованості працівникам підприємств – банкрутів, оскільки зазначені підприємства припинили виробничу діяльність. На цих підприємствах відсутні залишки продукції на складах, недостатньо наявного майна, яке можна реалізувати, а в непоодиноких випадках майно цих підприємств перебуває у заставі.
Не менш важливим в області залишається питання підвищення рівня заробітної плати.
Так, у травні поточного року у порівнянні до січня місяця заробітна плата одного штатного працівника по області зросла на 487 грн. або на 17,8% і становила 3224 гривень. По рівню заробітної плати область посіла 16 місце по Україні (4042 гривні).

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*