Хмельниччина отримала 1 мільярд

Протягом січня-червня 2015 року до бюджетів територіальних громад Хмельницької області спрямовано  1 мільярд 104 тисячі гривень податків і зборів. Торік на цей час місцеві скарбниці краю отримали 746 мільйонів гривень.
Загалом бюджетні призначення місцевих рад виконано на 132 відсотки. що в абсолютних цифрах складає 241 мільйон гривень, які надійшли додаткового до завдання.
Питому вагу надходжень склала сума відрахувань по основних бюджетоформуючих податках. Зокрема, домінуючою складовою у наповненні бюджетів громад став податок на доходи фізичних осіб, який отримано у сумі 568 мільйонів гривень.  На другому місці за вагомістю наповнення скарбниць місцевої спільноти – податки на майно: транспортний податок, земельний податок та на податок на нерухоме майно. Загалом ці надходження склали 148,5 мільйона гривень. Платники єдиного податку внесли свою частку у розмірі 126,3  мільйона гривень.
Суттєво наповнив бюджетні кошики місцевих громад і такий новітній платіж, як акцизного податок з роздрібного продажу підакцизних товарів. За шість місяців поточного року його сплачено у сумі 82,1 мільйона гривень.
«Очевидно, що зміни у податковому законодавстві спрацювали на посилення ролі доходів місцевих бюджетів, а відтак і фінансового розвитку територіальних громад. У такий спосіб бюджетна децентралізація реально і позитивно позначилась на самодостатності спільноти Хмельниччини. Сподіваюсь, що територіальні громади, які забезпечені необхідним рівнем власних фінансів, стануть реальним стабілізатором соціально-політичної та фінансово-економічної ситуації на теренах нашого краю та в Україні загалом». – зазначив керівник регіонального представництва фіскальної служби Мар‘ян Зеленецький.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*