Хмельниччина зібрала 1 мільйон тонн зерна

Про це повідомив голова обласної державної адміністрації Михайло Загородний.
Станом на 29 липня на Хмельниччині намолочено перший 1 млн. 18 тонн зерна.
Як наголосив голова адміністрації, Хмельниччина є лідером в Україні за урожайністю. На Хмельниччині вже обмолочено 62% площ ранніх зернових культур при середній урожайності 51 ц/га.
Довідково. Згідно статистичних даних загальна посівна площа урожаю цього року становить 1 млн. 128 тис. га, що на 4 тис. га більше минулорічних показників.
До збирання підлягає 395 тис. га ранніх зернових культур і ріпаку. Ці показники дадуть змогу отримати валовий збір зерна в межах 3 млн. тонн.
Рівень урожайності на 5 центнерів переважає минулорічний. Агроформування Чемеровецького району збирають на круг по 61 центнеру зерна, а у Віньковецькому, Дунаєвецькому, Ярмолинецькому районах урожайність зерна перевищує 55 ц/га.
Найбільший валовий збір зерна – понад 97 тис. тонн – отримали підприємства Волочиського району. Понад 70 тис. тонн зібрано у Городоцькому, Дунаєвецькому, Кам’янець – Подільському, Хмельницькому та Чемеровецькому районах.
Озима пшениця обмолочена на 59% площ, валовий збір складає майже 660 тис. тонн, урожайність – 54 ц/га. Ярий ячмінь зібраний на 69 %, його урожайність складає понад 47 ц/га. Практично завершено збирання озимого ячменю та гороху. Показники урожайності цих культур відповідно 49 та 31 ц/га.
Наближується до завершення збирання озимого ріпаку, який вже обмолочено з площі 66 тис. га, або 95 % до прогнозу. Валовий збір культури становить 214 тис. тонн при урожайності 32 ц/га. Щоденно на жнивах працює 1200 комбайнів, обмолочується 20-23 тис. га площ зернових культур. В області працює близько 180 залучених зернозбиральних комбайнів. При таких темпах збиральних робіт ми зможемо завершити жнива до 10 серпня.

Ваша реакція на матеріал

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*