Хмельницькі бібліотекарі привезли з Києва перемогу!

За результатами Всеукраїнського конкурсу «Регіональні піар-офіси сучасних бібліотек» команда Хмельницького стала найкращим піар-офісом України. Оголошення результатів відбулося 2-3 липня у Києві під час підсумкового семінару для обміну досвідом за проектом регіональних піар-офісів сучасних бібліотек.

Керівник Хмельницького піар-офісу сучасних бібліотек, директор Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи Тамара Козицька розповіла: «Три весняних конкурсних місяці проекту бібліотеки-учасниці працювали над розробленим медіа планом. Завданням було – регулярна співпраця з журналістами для висвітлення послуг та ініціатив сучасних бібліотек, які сприяють соціально-економічному розвитку громади, спрямовані на пост-конфліктне гуртування громад і налагодження суспільного діалогу, цільові послуги для внутрішньо переміщених осіб і постраждалих унаслідок конфлікту на сході країни та інші.
Хочеться подякувати всім журналістам, які працювали разом з нами у проекті, а також професійній, технологічно грамотній команді бібліотекарів. Лише спільними зусиллями та злагодженою працею ми вибороли перемогу у сильних суперників, адже Закарпаття та Чернігівшина, які посіли 2 і 3 місце, вражали своєю креативністю та здобутками».
В результаті трьохмісячної роботи, у всіх засобах масової інформації було 180 висвітлень про роботу шести бібліотек, які брали участь у проекті. Так, про веб-міст із м. Старобільськом Луганської обл. написала всеукраїнська газета «Голос України». Стаття «Ангели-охоронці для захистиків» потрапила на першу сторінку газети «Проскурів».Бібліотека села Сутківці, що на Ярмолинеччині, згуртувавши навколо себе громаду, започаткувала розвиток у селі зеленого туризму. Про інші заходи можна дізнатися на медіа-блозі піар-офісу.
Дізнавшись про нові послуги та можливості, до бібліотек за цей період додатково записалися 450 людей, з’явилися нові аудиторії користувачів та партнерів. Налагоджене щире спілкування та співпраця із колегами із Старобільська та Новопскова Луганської обл. та Слов’янська Донецької обл., Закарпаття та Одещини.
Домовитися про спільні плани, обговорити професійні проблеми та перспективи подальшої роботи змогли керівники та співробітники регіональних бібліотечних піар-офісівУкраїни під час зустрічі у Києві.
Віталій Чумак, координатор відділу адвокації і комунікації Програми «Бібліоміст»: «Ми зібралися у Києві на 2 дні, щоб поділитися своїми знаннями, здобутками, набутим досвідом. За півтора року піар-офіси бібліотек зробили близько 2,5 тисячі новинних приводів у ЗМІ.
Зараз ми живимо у досить складний час. Повернувшись нещодавно зі Сходу, поспілкувавшись з хлопцями у військовій формі, почув від них такі слова: «Ніхто крім нас». Так от, мабуть ніхто, крім вас, бібліотекарів, не буде займатися бібліотечним піаром.Бібліоміст хоче передати вам цю естафету, щоб приводами поговорити про бібліотеку була не лише якась оптимізація, а сюжети у ЗМІ про справжню сучасну бібліотеку, якою вона є зараз».
Михайлина Скорик, медіа-тренер, головний редактор podrobnosti.ua, телеканал «Інтер», практикуючий журналіст, звернулася до бібліотечних піарників: «Зараз є дуже багато позитивних тенденцій та нових можливостей, які відкриваються перед бібліотеками. Я впевнена, що піар-офіси мають сприяти двом речам: по-перше, зробити так, щоб люди дізналися про всі можливості і потенціал сучасних бібліотек і до вас ходили. По-друге: ми всі розуміємо, що навички до читання не зникали, бо це є основа нашого суспільства і чим більше буде освічених людей, тим більш впевненою буде перспектива України, як держави. Це під силу нашим сучасним бібліотекам».
Озброєні новими знаннями, окрилені перемогою, бібліотекарі не збираються зупинятися на досягнутому, а планують і надалі розширювати свою діяльність, ділитися досвідом з колегами.
Людмила Гуменюк,координатор проекту«Регіональні піар-офіси сучасних бібліотек»,директор ГО «Центр медіа реформ»: «У сучасної бібліотеки є всі засоби та знання, щоб виховувати свідомість, національну гідність, медіа-грамотність у своїх користувачів.Це дуже важливо сьогодні для України, тому що тільки свідомі сини і дочки нації стають сильними та непереможними».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*