Іноземні інвестори втратили довіру до російської економіки

Експерт економічних програм Центру Разумкова Катерина Маркевич у коментарі «Газеті по-українськи» розповіла про те, з якими проблемами зіткнулася економіка Росії та як керівництво країни намагатиметься їх подолати.

Значно зменшилися золотовалютні запаси Росії. Якщо рік тому в них було 520 млрд. доларів, то сьогодні вже 360. Це сталося через санкції, падіння рубля й ціни на нафту. У Росії живуть 153 млн. людей, багато з них отримують дотації та соціальні пільги. Тому з таким темпом витрат країна протягне ще рік-півтора, а далі все буде дуже погано.

Однак російська влада не думає ні про своє населення, ні про розвиток економіки. Кремль поставив собі за мету довести всім, що Росія сильна, й забрати оті 40 відсотків із держбюджету на потреби силового та оборонного відомств. Хоча я сумніваюся, що вони справді витратять на це стільки грошей. Ідеться ж не про один чи два мільярди. Скоріше за все, Москва маніпулює, хочуть залякати і Україну, і США, мовляв, які вони сильні.

Так само сумніваюся, що 2017-го року там почнеться зростання економіки. Вони не витрачають гроші на її модернізацію. Довіра іноземних інвесторів до російської економіки втрачена. На «нуль» вони можуть вийти, лише якщо нафта коштуватиме 120 доларів за барель, і всі купуватимуть у них газ і вугілля. А це навряд чи станеться, бо європейці в енергетичній політиці зосереджені на закупівлі з різних джерел. Щоб мати не одного постачальника, а кількох.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*