Кремль готує із сепаратистів боєздатну армію

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський у коментарі виданню «Новое время» розповів про те, чи вдасться Росії перетворити сепаратистів на боєздатну армії, та як діяти Україні для того, щоб запобігти зміцненню противника.

Нещодавно стало відомо, що сепаратисти на Донбасі проводять навчання, які повинні перетворити їх на боєздатну армію. Вважаю, що удасться щонайбільше навчитися координувати дії окремих загонів чи угруповань. У те, що бойовики зможуть створити єдину вертикаль командування, віриться слабо. Хоча така мета у них є, та і Російська Федерація здійснює роботу у цьому напрямі.

Думаю, Кремль хоче створити кілька «ударних кулаків», за допомогою яких здійснюватимуться подальші наступи. Звичайно, будь-яке посилення противника несе ризики для сторони, яка обороняється, тому нам треба вже зараз почати вдаватися до заходів у відповідь, бажано — несиметричних. По-перше, потрібно продовжити наступ на дипломатичному фронті. Також необхідно зберегти санкцій проти Росії.

Стосовно дій, які Україна може зробити без допомоги Заходу, то ефективним методом протидії було би створення на прилеглих до зони АТО територіях народного ополчення. У добровольчому русі така робота ведеться, а ось держава, по-моєму, про це навіть не думає, і даремно, адже створенням груп протидії варто було зайнятися ще рік тому.

Зараз сепаратисти активно готуються до нового наступу, але те коли він відбудеться, залежатиме від декількох чинників. Адже мало просто наростити свої сили, необхідно ще і підготувати агентурну мережу на тих територіях, куди ти заходиш. Саме з цією метою зараз здійснюються диверсії і теракти в Одесі та Харкові. Коли ситуація дозріє, Росія і підконтрольні їй бойовики завдадуть удару. Але, думаю, станеться це не раніше травня, а поки що триватиме підготовка і зосередження живої сили і техніки як на донецькому, так і на маріупольському напрямах.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*