“Маленька переможна війна” в Донбасі стала для РФ справжнім кошмаром

Для Росії потенційна “маленька переможна війна” в Донбасі обернулася справжнім геостратегічним кошмаром нової “Холодної війни” і похідною зовнішньополітичною шизофренією, а також міжнародно-політичною (напів)ізоляцією.

Про це в статті для DT.UA пише Володимир Горбулін, радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень, передають Патріоти України. На думку автора, гібридний метод ведення війни, успішно випробуваний в Криму, дав настільки жахливо безуспішний результат в Донбасі, що російські еліти ще навіть не наблизилися до реального усвідомлення цього, хоча відчуття катастрофи, що насувається вже є. Горбулін упевнений, що економічна блокада Україною окупованих територій, навіть при всій її умовності і напівпрозорості, дає результати — відповідальність за території все більше несе Росія.

Крім того, на думку радника президента, “проти Росії грає виплекана, в тому числі і російськими медіа, глибоко патерналістська модель поведінки жителів Донбасу”. “Ця поведінкова модель тісно пов’язана зі стійким переконанням, що всіх нагодує, й одягне якийсь трансцендентний “батько рідний”, в образі якого постійно перебуває В. Путін, — головне “добре поводитися” і слухати все, що він мовить.

При цьому всі, хто підтримали створення “ДНР/ЛНР”, щиро вважають, що вели себе “добре” і будуть вельми агресивно вимагати від “батька” виконання його частини неформального договору”, – пише Горбулін. Але, на його думку, куди більш серйозною проблемою є питання, що робити з усіма тими російськими “добровольцями”, які зараз воюють на території України.

“Період милостивого ставлення до них явно закінчується, про що свідчить одна з вимог Москви до керівництва “ДНР/ЛНР” про створення ними своїх прикордонних військ. І зовсім не для контролю за лінією розмежування з Україною, — але для внутрішнього контролю за своїм кордоном з Росією. Основне завдання — не допускати повернення “ветеранів” в Росію. Що робити з усіма цими бойовиками в Росії явно не знають — поки що знайти їм застосування не вдається”. Розраховувати, що вони піднімуть озброєний бунт, звичайно ж, не доводиться. Однак імовірність того, що вони можуть погіршити ситуацію в сфері жорстокого криміналу і міжетнічних відносин більш ніж висока”, – вважає Горбулін.
Джерело: http://patrioty.org.ua/malenka-peremozhna-viyna-v-donbasi-stala-dlya-rf-spravzhnim-koshmarom-eks-golova-rnbo/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*