МКП „Хмельницьктеплокомуненерго” готується до опалювального сезону

Вже п’ятий рік поспіль міське комунальне підприємство “Хмельницьктеплокомуненерго” перемагає серед теплопостачальних підприємств на всеукраїнському рівні. Як вважає директор Володимир Скалій, успіхи підприємства починаються з його ритмічної та злагодженої роботи і залежать від багатьох чинників, зокрема стабільного функціонування всіх систем і механізмів. Саме тому на підприємстві завжди з великою відповідальністю готуються до нового опалювального періоду і намагаються не лише вкластись у визначені терміни, а й, у першу чергу, провести всі заплановані заходи на належному рівні.

 

Рішенням виконавчого комітету від 28.05.2015 № 349 «Про підсумки роботи житлово-комунального господарства міста в осінньо-зимовий період 2014-2015 років та завдання на наступний осінньо-зимовий період» затверджено першочергові заходи з підготовки МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років.
На даний час першочергові заходи виконані в повному обсязі, а саме: проведено технічне переоснащення котельні на вул. Пілотській, 1 (встановлено твердопаливний котел) і центрального теплового пункту (ЦТП) на вул. Озерній, 14 (встановлено твердопаливний котел); реконструйовано теплові мережі на вул. Кам’янецькій, 52/2 із заміною труб на попередньо ізольовані довжиною 110 м; проведено реконструкцію теплової мережі на вул. Соборній, від ТК86 до ТК92, із заміною труб на попередньо ізольовані довжиною 100 м; реконструйовано теплової мережі на вул. Гастелло, 6/1 із заміною труб на попередньо ізольовані довжиною 36 м та на вул. Прибузькій, 32-34 – 110 м; для поліпшення гарячого водопостачання центру міста та мікрорайону Виставка в семи ЦТП здійснено монтаж 14 газових котлів.
На балансі МКП „Хмельницьктеплокомуненерго” знаходиться 47 котелень, 62 центральних теплових пункти, 13 індивідуальних теплових пунктів (ІТП), 10 когенераційних установок, 239,67 км теплових мереж у двохтрубному вимірі. Крім того, на обслуговуванні підприємства заходиться 492 житлових будинки (внутрішньо будинкові системи опалення та гарячого водопостачання).
Станом на 21 липня цього року вже підготовлено 32 котельні, що становить 68% від запланованих робіт, виконано ремонт 51 ЦТП (82 %), підготовлено 151 км теплових мереж (63 %), замінено 3,1 км теплових мереж, виконано роботи з ремонту систем опалення та гарячого водопостачання у 247 житлових будинках (50 %).
Виконано капітальний ремонт трьох котлів у котельнях за адресами: вул. Пілотська, 1/1 (котел ТВГ-8); вул. Кам’янецька, 46/1, 48/1 (котел ТВГ-8); вул. Рибалка, 32 (котел КВГМ-20).
Виконані роботи з реконструкції теплових мереж із заміною труб на попередньо ізольовані. Так, реконструкструйована теплова мережа опалення та гарячого водопостачання на вул. П. Мирного, 21 довжиною 25 м; теплова мережа опалення на проспекті Миру, 62/4 довжиною 65м; теплова мережа опалення на проспекті Миру, 61/2 довжиною 60 м; теплова мережа опалення на вул. Кам’янецькій, 164 довжиною 50 м; теплова мережа опалення та гарячого водопостачання на вул. Свободи, 2/1 довжиною 100м; теплова мережа опалення на вул. Герцена, 5 довжиною 95 м; теплова мережа опалення та гарячого водопостачання на вул. Соборній довжиною 26 м; теплова мережа опалення на вул. Свободи, 18/1 довжиною 30 м; теплова мережа опалення та гарячого водопостачання на вул. Зарічанській, 38 довжиною 30 м; теплова мережа опалення та гарячого водопостачання на вул. Водопровідній, 86 довжиною 100 м; теплова мережа опалення на вул. Шевченка, 109 довжиною 50 м.
Розпочато роботи з реконструкції магістральної теплової мережі діаметром 530 мм із заміною труб на попередньо ізольовані від котельні на проспекті Миру, 99/101 довжиною 274 м.
Робота дороговартісна і трудомістка. Працівники підприємства стараються її виконувати не створюючи незручностей для хмельничан – не перекриваючи рух транспорту та не зупиняючи подачу гарячої води в їх помешкання.
Питання енергоефективності з часом набуває все більшої актуальності, оскільки розглядається, як один із основних елементів загальної енергетичної політики держави. З кожним роком набувають більшої ваги обмеженість енергетичних ресурсів та їх ощадливе використання. Світова спільнота вживає активних дій щодо зменшення негативного впливу людини на планету, підвищення ефективності використання існуючих ресурсів та пошуку нових, ефективніших джерел енергії. Щороку дорожчає газ, вартість якого є основною складовою тарифів на теплопостачання. За таких умов отримати економію у формі вивільнених коштів майже неможливо.
На балансі підприємства знаходиться 62 центральних теплових пунктів. Для зменшення втрат теплової енергії в зовнішніх теплових мережах, економії енергоносіїв та забезпечення якісним гарячим водопостачанням споживачів міста підприємство здійснює наступні заходи:
 – впровадження незалежних схем теплопостачання: виведення з експлуатації потужних водогрійних котлів та встановлення котлів окремо на опалення та ГВП;
 – виведення з експлуатації магістральних теплових мереж в літній період із встановленням котлів в ЦТП,
 – встановлення міні-котелень,
 – встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП).
У рамках інвестиційної програми з метою виведення з експлуатації магістральних теплових мереж у 2015 році встановлено газові котли в 7 ЦТП. Крім того, за кошти з місцевого бюджету виконуються роботи з встановлення газових котлів у ЦТП на вулицях Соборній, 69 та Зарічанській, 6/4-Б.
В умовах економічної кризи та найсуворішої економії паливно-енергетичних ресурсів Президентом України поставлене завдання щодо скорочення обсягів споживання природного газу і пошуку шляхів альтернативної енергетики, зокрема відхід від природного газу до місцевих джерел енергії. У відповідності з Постановою Кабінету Міністрів №369 від 08.08.2014 року про виділення коштів на заходи з енергозбереження МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» у 2014 році за рахунок отриманих з Державного та міського бюджету 5,4 млн. грн. впровадило 9 твердопаливних котлів потужністю 6,1 МВт. Це вже дозволило з початку року зменшити споживання природного газу.
У 2015 році підприємство продовжує активну роботу з впровадження твердопаливних котлів. За рахунок міського бюджету та власних коштів підприємства до кінця цього року кількість твердопаливних котлів становитиме 16 одиниць загальною потужністю 13,3 МВт.
На даний час проводяться роботи з монтажу двох твердопаливних котлів потужністю 0,95МВт в ЦТП на проспекті Миру, 92 та в ЦТП на вул. Свободи, 2/1 з монтажу двох твердопаливних котлів потужністю 0,95 МВт.
Також заплановано монтаж одного твердопаливного котла потужністю 1,5 МВт на котельні, розташованій на вул. Рибалка, 32.
У 2015 році МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» спільно з мешканцями житлових будинків виконує роботи з встановлення засобів обліку теплової енергії. Станом на 21 липня цього року видано 260 технічних умов на встановлення теплових лічильників. Відповідно до них виконано монтаж 73 теплових лічильників.
Варто пам’ятати, що запорукою доброї підготовки та безперебійної роботи комунальних підприємств є вчасний розрахунок за спожиті послуги. Тому закликаємо хмельничан своєчасно розраховуватися за надані комунальні послуги та не накопичувати боргів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*