Мобілізаційний резерв України значно перевищує потреби Збройних сил

Чи варто дозволяти українцям офіційно відкуповуватися від армії? Законопроект про легалізацію такого права, внесений до парламенту засновником батальйону «Донбас» Семеном Семенченком, критикують за невідповідність Конституції. Прихильники законопроекту наголошують, що він допоможе залучити додаткові кошти на армію та відсіє менш патріотичних призовників. Водночас, чимало бійців на передовій радять депутатам і посадовцям не вдосконалювати технологію призову, а дбати про створення потужної контрактної армії, — повідомляє новинна служба «Радіо Свобода».

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник визнає, що у розвинених державах така практика існує, однак у нинішніх українських умовах вона матиме як позитивні, так і негативні наслідки.

«На підтримку такої ініціативи можна навести той факт, що мобілізаційний резерв у рази перевищує потреби Збройних сил. Тому людина, яка має стабільну високооплачувану роботу, рідкісну, але затребувану спеціальність, принесе більше користі на своєму місці. І водночас (завдяки одноразовому внеску) профінансує того, хто добровільно хоче служити. З негативів — великі політичні (іміджеві), корупційні та інші ризики в разі ухвалення такого законопроекту, які треба ретельно вивчити», — заявив пан Мельник.

Серед можливих ризиків експерт наводить загрозу проведення значно більшого за масштабом призову, ніж потрібен для Збройних сил, щоб перевиконати план надходжень до бюджету, а також можливість легально відкупитися від фронту в членів родин бізнесменів та політиків. Однак в останньому випадку вони й нині відкуповуються, але неофіційно, підсумував аналітик.

1 Comment on Мобілізаційний резерв України значно перевищує потреби Збройних сил

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*