Молоді офіцери відправились служити, засвоївши навики тактичної медицини

Навчання  з тактичної медицини пройшли у 12 спеціалізованих військових навчальних закладах  України.  За весь період навчань, що стартували на початку року – було підготовлено 407 офіцерів і 1932 курсанта.Всього – 2 339 військових засвоїли необхідні медичні навики і зможуть допомогти собі і бойовим побратимам під час бою. Ініціатором навчань виступила Ольга Богомолець, народний депутат України, голова парламентського Комітету з питань охорони здоров’я, радник Президента та громадський діяч.

Навчання для майбутніх військових відбувалися в рамках курсу бійця-рятувальника “COMBAT LIFE SAVER” організованого Гуманітарною ініціативою Світового Конґресу Українців «Захист патріотів».

За два місяці слухачі курсу отримали знання й навики щодо надання домедичної допомоги  в  умовах ведення бою, дізналися про порядок необхідного алгоритму дій в разі поранення та навчилися користуватися сучасними засобами першої допомоги військовим.

Як розповіла ініціатор навчань Ольга Богомолець, до проведення тренінгів були залучені сертифіковані інструктори НАТО і висококваліфіковані українські спеціалісти, які навчали солдат наданню першої допомоги під час бою. “Лікарі були спеціально відсторонені від проведення цього курсу. Основне його завдання полягало у тому, щоб навчити офіцерів та солдат як у разі поранення надати так звану «золоту» годину часу для пораненого за яку його можна буде доставити до лікувального закладу, де вже буде надана кваліфікована медична допомога”, – резюмувала О. Богомолець.

Навчання відбувалося в умовах, наближених до реальних, з використанням симуляторів, макетів та муляжів зброї. Програма курсу для кожного навчального закладу передбачала вишкіл курсантів та офіцерів щодо надання невідкладної та долікарської допомоги постраждалим внаслідок бойових дій: обстеження постраждалого, робота з травмами, використання медичних засобів, етапи та методи евакуації тощо. Курс включав в себе і засвоєння навиків щодо надання допомоги з використанням будь-яких матеріалів, котрі є розпорядженні солдата на полі бою.

Після завершення програми підготовки її випускники були розподілені по військових частинах та підрозділах, де у свою чергу навчають своїх підлеглих надавати медичну допомогу у військово-польових умовах.

Як зазначили представники Міністерства оборони проведення навчань, що проходили за стандартами НАТО уже приносить позитивні результати, які впливають на збереження життя та здоров’я українських військових в зоні АТО.

Ольга Богомолець висловила подяку  Гуманітарній ініціативі Світового Конґресу Українців «Захист патріотів» на чолі з Уляною Супрун за сприяння в організації та проведенні курсів з тактичної медицини для українських військових. Народний депутат відзначила також, що сьогодні навичками тактичної медицини – наданням долікарської допомоги повинен володіти кожен:«Такі навчання слід проводити для кожного громадянина, який може опинитися в зоні ризику».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*