МЗС РФ відмовився допомагати росіянам, арештованим на Донбасі

МЗС Росії повідомив, що не може надавати консульську допомогу громадянам РФ у зоні бойових дій на території України. Про це йдеться в офіційній відповіді Міністерства на запит громадянки РФ Людмили Степанової, повідомляє газета.ru .

Степанова просила МЗС встановити місцезнаходження російського громадянина, колишнього “заступника міністра закордонних справ ДНР” Бориса Борисова.

Борисов зник у кінці травня. Незабаром стало відомо, що “колишній чиновник” затриманий “міністерством держбезпеки ДНР”.

Колишній "заступник міністра закордонних справ ДНР" Борис Борисов

Прихильники Борисова вважають, що арешт став наслідком того, що екс-“міністр” активно критикував Мінські домовленості в соцмережах.

Крім того, він підтримував позицію колишнього лідера проросійських терористів Ігоря Гіркіна (Стрілкова), який наполягав на суверенітеті т. зв. “ЛНР” та “ДНР”.

У відповіді МЗС РФ на запит Степанової сказано, що консульська взаємодія на території України здійснюється на основі консульського статуту, Віденської конвенції про консульські стосунки, профільних угод з Україною та інших документів. Жоден з них не регулює консульську діяльність у зоні бойових дій, тому надати допомогу Борисову “немає можливості”.

Нагадаємо, що 16 травня під час запеклих боїв з російською ДРГ, що пробралася в район Щастя, було взято в полон 2 військовослужбовців РФ – бійців тольяттінського спецназу ГРУ. Вони перебувають під арештом.

Також недавно в інтерв’ю атаман “Всевеликого війська Донського” Микола Козіцин заявив , що в “ЛНР” в полоні перебуває біля 200 чоловік, в тому числі громадяни Росії.

 

InformNapalm

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*