На Чернігівщині припинено порушення митних правил на 4 мільйони гривень

Чергову спробу переміщення через кордон великої партії товарів з приховуванням від митного контролю припинили співробітники Чернігівської митниці ДФС та оперативного управління ГУ ДФС у Чернігівській області. Вартість затриманих товарів перевищила 4 мільйони гривень.

Порушення виявили у пункті пропуску «Нові Яриловичі» під час митного контролю вантажу «Кришки для закупорювання пляшок», що переміщувався транспортним засобом з Болгарії до Росії. Водій надав товаросупровідні документи, в яких значилося, що відправник вантажу – англійська фірма, а отримувач –  російська. Виникли підстави провести ретельнішу перевірку. Для цього вантаж перемістили до Чернігова.

Після проведення ретельного митного огляду вантажу та документальної перевірки легітимності заявлених у документах даних виявилося, що англійська фірма, яка вказана відправником вантажу, фізично не могла цього зробити, бо вже не існувала. Співставлення даних офіційного електронного реєстру та документів дозволило встановити, що процедура «купівлі-продажу» даного товару (загальною вагою майже 10 тонн) відбулася через два місяці  після ліквідації фірми.

Складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України, вантаж затримано. Санкції даної статті  передбачають штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів, що є предметами правопорушення,  та їх конфіскацію.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*