На Донбасі відбувається не відведення важкої артилерії, а перегрупування військ

Перемир’я на Донбасі можливе лише тоді, коли йдеться про розведення військ. Якщо ж про це не йдеться, то жодного перемир’я чи навіть припинення вогню очікувати не варто. Таку думку висловив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, — повідомляє новинна служба УНІАН.

«У „Мінську-2” йдеться лише про відведення важкої артилерії. Тобто танки, міномети, великокаліберна артилерія, в принципі, можуть залишатися на місці. Тому в цих умовах ініціативи з розгортання миротворчої діяльності виглядають як якийсь ідеалізм, тобто ці миротворчі сили нема куди вводити», — зауважив експерт.

Пан Сунгуровський скептично оцінює останні домовленості в Мінську ще і тому, що, на його думку, вони гірші, ніж досягнуті в рамках першого мінського меморандуму. Оскільки, за його словами, у вересні, принаймні, обговорювалася буферна зона. «Ті дані, які надходять із зони АТО, говорять про те, що відбувається не відведення важкої артилерії, а перегрупування військ. І, в принципі, „Мінськ-2” таку можливість дає», — відзначив експерт.

При цьому пан Сунгуровський наголосив, що коли зареєстровано відведення озброєння, але не позначені місця, куди воно має відводитися, то «особливого сенсу в цьому відведенні немає». «Тобто на одних ділянках фронту ми отримуємо зниження інтенсивності обстрілу, а на інших — зосередження сил. Це не перемир’я», — впевнений фахівець.

Пан Сунгуровський також звернув увагу на той факт, що Президент РФ Володимир Путін не відмовився від своїх цілей. «Про це, звичайно, не говориться відкрито, але логіка дій така, що триває зосередження сил саме на Кримському напрямі», — відзначив експерт.

Саме тут, на думку пана Сунгуровського, ще до закінчення весни буде здійснено серйозний наступ. «Але не для того, щоби пробити коридор до Криму, як багато хто вважає, тому що тоді його доведеться утримувати силоміць і необхідно там концентрувати чималі війська. Йдеться про те, щоб змусити українську сторону і наших західних колег ще раз сісти за стіл переговорів і на договірній основі оформити такий коридор. Тоді його не треба буде ні охороняти, ні забезпечувати, це все робитиме сама Україна. Думаю, на це він і розраховує. А для того, щоб можна було це реалізувати, швидше за все, будуть зроблені якісь наступальні дії на інших ділянках фронту, щоб розосередити наші сили», — спрогнозував фахівець.

Пан Сунгуровський також відзначив, що Україна повинна думати не лише про те, як утримувати лінію оборони, але і як зменшити кількість жертв. І саме для цього країні необхідно якомога більше оборонного озброєння, яке може надати Захід. «Сьогодні Захід боїться спровокувати Путіна постачанням Україні озброєння, але Путіна нічим спровокувати не можна. Якщо йому потрібна якась провокація, то він влаштує її сам, — пояснив експерт. — На Заході бояться, що Путін підкине ще військ на Донбас, але він підкине їх у будь-якому разі, якщо вважатиме це потрібним».

На думку фахівця, у дискусіях стосовно постачання озброєння для України не зауважується інша очевидна річ. «Дуже багато хто говорить, що постачання озброєння підвищить ціну всієї цієї кампанії для Путіна. Але має йтися не лише про підвищення ціни для країни-агресора, але і про зниження ціни для країни-жертви. Чомусь другий аспект завжди упускається. Але будь-який оборонний засіб — це засіб для придушення вогневої потужності військ, що наступають. Чим більше ми стримаємо цих військ, тим менше жертв буде з нашого боку, зокрема і серед цивільного населення», — наголосив пан Сунгуровський.

1 Comment on На Донбасі відбувається не відведення важкої артилерії, а перегрупування військ

  1. Пока украинцы в России не начнут сепаратистские действия по выделению части Москвы (подобно Ватикану) для Украины и не начнут сепаратистские действия против Путина , толку не будет…

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*