На хабарі 280 тисяч затримали сільського голову Гаїв Шевченківських

На хабарі у 280 тис. грн затримали 1 вересня голову однієї з сільрад Тернопільського району. За власною інформацією “RIA плюс”, підозрюють в хабарній справі голову Гаїв Шевченківських Світлану Лютинець. В силових структурах, посилаючись на таємницю слідства, офіційно не говорять, про керівника якого саме села йдеться

Співробітники спецслужб затримали посадовця під час отримання від мешканця села квитанції про оплату 280 тисяч гривень. У таку суму зловмисник оцінив свої “послуги” за сприяння в отриманні 12 соток землі під житлове будівництво. Посадовець на дзвінки мобільного не відповідає, телефони сільради мовчать, тому її позиції ми не почули. Люди у селі схиляються до того, що це правда

Схему, за якою «працювала» очільник села, розповіли співробітники СБУ.

  • Посадовець налагодив схему отримання хабарів від місцевих мешканців за отримання права власності на земельні ділянки, – повідомили у прес-центрі Служби безпеки України. – Селяни повинні були перераховувати гроші винятково на адресу визначеної зловмисником юридичної особи. Лише після пред’явлення документів, що підтверджували переказ коштів на рахунок цієї фірми, сільський голова надавав громадянам можливість оформити право власності на землю.

Співробітники спецслужби затримали посадовця під час отримання від мешканця села квитанції про оплату 280 тисяч гривень. У таку суму зловмисник оцінив свої “послуги” за сприяння в отриманні 12 соток землі під житлове будівництво.

  • Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368  Кримінального кодексу України, – повідомили у прес-центрі СБУ. – Тривають оперативно-слідчі дії для встановлення всіх фактів отримання хабарів сільським головою.

В силових структурах неофіційно говорять, що подібною схемою посадовець користувалась не вперше. Просто вперше на ній голову впіймали.

Із самою Світланою Лютинець, аби дізнатись її позицію з приводу хабарної справи, нам зв’язатись не вдалось. На мобільні дзвінки жінка не відповідає. Обидва телефона сільради 3 вересня від 10 ранку мовчать.

Мешканці Гаїв Шевченківських особливо й не здивовані тим, що посадовця нарешті впіймали на хабарі. Кажуть «не на диктофон», що голова нерідко їх брала і ні для кого це секретом не було. Особливо, коли стосувалось земельних питань.

  • У селі голова авторитету не має, люди її не надто шанують, якщо не сказати більше, – каже мешканка Гаїв Шевченківських Аліна Колос (імена мешканців села змінені через острах переслідувань. Справжні дані є в ред…) – Скільки вона «головує», для села майже нічого не зробила. Люди часто між собою говорили, що навіть за найдрібнішу послугу, яку мала б виконувати за своїми посадовими обов’язками, вимагала додаткову оплату. А про земельні питання – й говорити годі.

Доріг немає, хоча в селі чимало підприємців, які мали б сплачувати до бюджету. Коли Гаї забудовувались, платили і прораби, і власники. Неправильно розподілені межі – паркани чималої частини мешканців настільки повиступали на дороги, що двом легківкам розминутись неможливо. А за цим мала б пильнувати керівник села. Та й землеупорядник є в сільраді. Чи вони за це щось брали, чи йдеться просто про халатність – ніхто стверджувати не береться.

  • Люди в селі шоковані, про хабар зараз говорять чи не в кожній хаті, – каже мешканка Гаїв п. Олена. – Не знаю, може, це й неправда, бо за руку її особисто не впіймала і на власні очі не бачила, як затримували правоохоронці. Знаю, що вже 2 вересня її на роботі не було. Думаю, вона могла це зробити. І оком би не кліпнула. Диму без вогню не буває. Тим паче, коли йдеться про таку суму.

Коментар

Олександр БОГОМОЛ, (37 р.), начальник обласної міліції:

  • Не минуло тижня після документування отримання неправомірної вигоди головою сільської ради Зборівського району, як завдяки реалізації СБУ та підтримки прокуратури області слідчими ОВС слідчого управління області затримано в порядку ст. 208 КПК України за отримання неправомірної вигоди в сумі 280 000 грн. голову сільської ради Тернопільського району. Посадовець вимагала кошти за виділення 12 соток землі. Як Вам ціни на землю? 80 000 доларів США за 2 га, 12 за 12 соток. Працюємо далі…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*