На Хмельниччині 4 тисячі платників працюють у штатній системі електронного адміністрування ПДВ

Загалом для 4 тисяч суб‘єктів господарювання Хмельниччини з 1 липня поточного року діяльність у системі електронного адміністрування ПДВ переведена з тестового формату у штатний режим роботи.
Фахівці органів фіскальної служби Хмельниччини прогнозують, що завдяки електронному адмініструванню ПДВ, протидія  незаконному  відшкодуванню податку на додану вартість з бюджету та ухиленням від сплати податків  буде більш ефективною.
«Відтепер система електронного адміністрування ПДВ функціонує на постійній основі. Обов‘язкова наявність позитивного балансу на електронному рахунку для можливості реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстр практично унеможливить так-звану «діяльність» суб’єктів, що фактично не займались жодною господарською діяльністю, а функціонували виключно з метою надання податкової вигоди платникам реального сектору економіки. При цьому усім сумлінним платникам податку автоматично збільшено позитивний баланс на суму середньомісячних задекларованих та сплачених сум ПДВ до бюджету, що не потребуватиме обов’язкового поповнення електронного рахунку грошовими коштами та відволікання обігових коштів», – так прокоментував дану новацію начальник відділу контролю за декларуванням ПДВ управління оподаткування юридичних осіб ДФС у Хмельницькій області Володимир Підгірний.
Податківець вкотре наголосив, що в чинному законодавстві не встановлено прямої залежності між поповненням електронного рахунку для можливості реєстрації податкових накладних та перерахуванням грошових коштів на такий електронний рахунок. Прийнята редакція та запроваджена формула пп.2001.3 ст. 2001 Податкового кодексу стосується можливості реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі, а при її розрахунку враховуються як суми ПДВ сплачені на митниці, податкові накладні, виписані на адресу платника їх постачальниками. Лише у разі, коли сума ПДВ, на яку платник хоче зареєструвати податкову накладну впродовж 15-деного терміну є недостатньою, необхідно поповнювати електронний рахунок грошовими коштами.
Наразі у системі електронного адміністрування ПДВ платниками Хме5льницької області зареєстровано 3104 податкових накладних та 160 розрахунків коригування на суму ПДВ 18 658 тисяч гривень.
Стежте за оновленням інформації.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*