На засіданні Ради оборони Київщини обговорили хід мобілізації та соцзахист учасників АТО

Голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра провів засідання Ради оборони Київської області. До участі у робочій зустрічі були запрошені голови райдержадміністрацій, міськвиконкомів,  представники військового комісаріату, а також представники управління з питань оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами, протидії та виявлення корупції.

Актуальні питання, які стояли порядку денному, стосувалися підведення підсумків мобілізаційної роботи останніх черг часткової мобілізації у 2015 році на території області і проведення заходів у сфері соціального захисту учасників антитерористичної операції.

Т.в.о заступника військового комісара Київського обласного військового комісаріату, начальник відділу обліково-мобілізаційної роботи, майор Антон Гутник поінформував учасників засідання про підведення підсумків 6-ї черги часткової мобілізації та загальний стан проведення мобілізації у 2015 році.

«Згідно мобілізаційної директиви командувача військ оперативного командування «Захід», результат планового завдання на VI чергу часткової мобілізації становив 66%. Кращі результати виконання 6-ї хвилі часткової мобілізації показали райони: Броварський, Іванківський, Макарівський, Обухівський, Рокитнянський, Сквирський та Ірпінський регіон», – доповів Антон Гутник.   

Окрім того т.в.о заступника військового комісара Київського обласного військового комісаріату наголосив на важливості проведення роботи щодо перебронювання військовозобов’язаних.

На початку засідання очільник Київщини розповів про основні завдання ради оборони Київщини. Зокрема, Володимир Шандра відзначив, що  Рада оборони буде переформатовавути принципи своєї роботи, більше увагу приділяючи внутрішнім проблемам.

«Зараз треба працювати на забезпечення наших бійців, які захищають незалежність та територіальну цілісність на Сході. Роботи багато і вона складна. Впродовж проведення всіх 6 хвиль мобілізації, Київщина включалася в роботу. Можу з упевненістю сказати, що перші 3 хвилі мобілізації наша область виконала на досить високому рівні. Активно цю роботу підсилювали добровольці. Щодо наступних 3 хвиль виникали окремі складнощі у проведенні мобілізаційної роботи. Сьогодні для української держави важливо сформувати серйозну армію, бо це один із вагомих аргументів існування сильної країни», – резюмував Володимир Шандра.

Окрім того, голова  Київської ОДА наголосив на моменті, максимального долучення до роботи військкоматів голів РДА та мерів міст.

«Це не поодинока, а системна робота. Нам потрібна реальна картина по кожному з районів: інформація про осіб, які знаходиться на обліку у військкоматах та скільки з них підлягає бронюванню. Ми повністю не виключаємо можливості щодо проведення чергових хвиль мобілізації, тому для цього потрібно володіти даними по кількості призовників», – повідомив Володимир Шандра.   

Наступним не менш важливим питанням, яке розглядалося під час засідання – мало відношення до вжиття заходів щодо соціального захисту учасників АТО. З цієї тематики виступав начальник відділу з питань оборонної роботи управління з питань оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами, протидії та виявлення корупції Віктор Коляда. Він поінформував, що на даний час на Київщині розроблена Обласна цільова програми з надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції  та їх сім’ям у 2015 році. В межах цієї програми з обласного бюджету передбачено використання 5 млн. грн. для зміцнення фізичного та психологічного здоров’я учасників АТО, шляхом надання путівок на санаторно-курортне лікування.

«Працівниками органів соціального захисту населення постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед учасників бойових дій та інвалідів війни, з числа осіб учасників АТО, щодо їх права на санаторно-курортне лікування. Станом на 1 вересня більше 400 учасників АТО перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним та медичним лікуванням. Робота з надання допомоги демобілізованим проводиться по районах та містах області. Так відповідні програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації вже прийняті у 15 районах та 8 містах Київщини», – зазначив Віктор Коляда.

Голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра також підкреслив, що серед першочергових завдань у голів РДА та міськвиконкомів має бути робота з демобілізованими.

«Військовослужбовцям, які повертаються з епіцентру військових дій, в першу чергу, представники влади на місцях повинні забезпечити належний соціальний захист, якщо потрібно допомагати, сприяти у вирішенні проблем і сімей демобілізованих. На обласному рівні ми намагаємося створити належні умови для якнайшвидшої адаптації таких людей до мирного життя та нормального ритму роботи», – підкреслив Володимир Шандра.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*