Навіть дорожчий газ з ЄС вигідніший для України, ніж дешеве російське паливо

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко у коментарі мережевому виданню «Гордон» пояснив, чим обумовлене рішення «Газпрому» продовжити дію знижки на газ для України ще на три місяці і чому Україні не варто погоджуватися на таку пропозицію.

«Газпром» хоче втягнути Україну в переговорний процес для того, щоб не втратити український ринок збуту, що є цілком реальною загрозою для російського газового монополіста. Пропонуючи знижку на газ, «Газпром» прагне, з одного боку, того, щоб Україна купувала газ у Росії, а не в Євросоюзі. Тобто просто кажучи, там знову хочуть посадити Україну на газову голку — «навіщо вам Європа, купуйте у нас дешевше». А з іншого боку, показати Європі, що Україна, якщо вона на це погодиться, не дуже надійний партнер і з нею не варто мати справи. Мовляв, ось їй запропонували газ на пару десятків доларів дешевше, ніж з Європи, і вона тут же погодилася.

Але нам сьогодні вигідно купувати реверсний газ з Європи навіть за вищими цінами, тому що Росія дуже ненадійний партнер. Вона у будь-який момент може припинити постачання газу і почати газовий шантаж. Сьогодні, коли ми почали купувати газ у країн Євросоюзу, у неї значно звузилося поле для маневру і для такого шантажу.

Тим більше, «Газпром» зараз знаходиться у дуже скрутній ситуації, він набрав дуже багато кредитів, які йому повертати нічим. Яка буде знижка, зараз невідомо, все залежить від того, як домовляться «Газпром» і «Нафтогаз». І це залежить від того, які мотиви переможуть у наших парламентерів. Чи зможуть вони прорахувати ці російські хитрі пропозиції і відстояти вигоду України. Або їх обіграють знову, тим більше, наші газові гравці значно слабші, ніж російські.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*