НБУ слід послабити тиск на бізнес, щоб збільшилася пропозиція доларів

скачанные файлы (10)

Спроби глави Національного банку Валерії Гонтаревої виправдати жорсткість НБУ з утримання курсу гривні не увінчалися успіхом. Політику Нацбанку розкритикували як представники бізнесу, так і експерти. На думку останніх, НБУ слід за будь-яку ціну втримати курс національної валюти до рішення МВФ 11 березня, — пише видання «Новое время».

«Не розумію, у чому строгість і жорсткість Національного банку. НБУ до сьогодні не проводив і не проводить строгої монетарної політики. Не було жодного контролю над використанням кредитів рефінансування, які виділяються комерційним банкам. При цьому банки продовжують скочуватися до банкротства, депозити так само здебільшого залишаються недоступні населенню», — каже директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Ініційовані НБУ перевірки контрактів з імпорту та повернення експортної виручки потрібно було робити ще три-чотири місяці тому. Замість цього Нацбанк займався не стільки жорсткою монетарною політикою, скільки вилученням ресурсів у населення і бізнесу, вважає пан Юрчишин. «Якщо Нацбанк хоче підсилити контроль над експортною виручкою, то потрібно дати якісь послаблення і бізнесу. Наприклад, бізнес повинен віддавати не 100%, не 75% від валютної виручки, а 50%. Я не сумніваюся, що у цьому випадку пропозиція доларів може збільшитися», — зазначає фахівець.

Додати коментар