Незабаром бойовики спробують пробити коридор до Криму

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський у коментарі виданню «Новое время» розповів про те, чому ще навесні слід очікувати нового наступу сепаратистів на Донбасі.

Ситуація на сході України насторожує. Зважаючи на те, що відбувається, варто чекати відновлення військових дій ще навесні, хоча чіткіші тимчасові рамки наступу визначити важко.

Про майбутній наступ говорить і активне скупчення сил сепаратистів за допомогою нових колон і «гуманітарних» конвоїв, і зосередження російських військ на кордоні з Україною. Крім того, я вже втомився рахувати, яка хвиля російських військових навчань проходить поблизу українських кордонів.

За всіма канонами військового мистецтва будь-які масові навчання біля кордонів — це або демонстрація сили, або підготовка до чогось дуже недоброго. На мій погляд, головними завданнями майбутнього наступу стануть розширення окупованих бойовиками територій і відкриття сухопутного коридору до Криму.

Проте цих цілей добиватимуться не військовим шляхом, а переговорним. Тобто спочатку противник спробує продемонструвати рішучість наступу, а коли втрати досягнуть певного рівня, українську владу затягнуть на нові переговори. Там, звичайно, спробують «вичавити» з України добровільну згоду на визнання так званих ДНР/ЛНР у межах відповідних областей і надання транзитного маршруту до Криму.

Про це можна судити із заяв самих бойовиків. Ватажки ДНР і ЛНР постійно твердять про те, що їм потрібні Донецька і Луганська області повністю. Але і це, на мій погляд, не є кінцевою метою війни, що розгорнулася проти України. Зараз часто повторюють, що Путін відмовився від проекту «Новороссия». Я вважаю, що це питання ще не закрите. Ми бачимо, що продовжується диверсійна діяльність в інших регіонах південного сходу України — у Харкові, Одесі, Запоріжжі. Можна зробити висновок, що і на ці регіони також прицілюються.

Важко сказати, коли саме відновиться наступ. Все залежить від того, якими темпами відбуватиметься накопичення сил для наступу і для оборони з українського боку. Перед відновленням наступу терористичні війська спробують досягти чисельної переваги над українцями, інакше наступ не матиме успіху.

Стосовно тактики. Судячи з усього, наступу передуватимуть декілька відволікаючих нападів. Але головний удар противника, на мою думку, відбудеться з Маріуполя і Донецька. Бойовики висуватимуться назустріч один одному, і спробують відсікти Маріуполь, створивши новий котел.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*