Новий наступ сепаратистів на Донбасі може розпочатися наприкінці квітня

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський в інтерв’ю виданню «Експрес» розповів про те, коли слід очікувати нового наступу сепаратистів на Донбасі.

— І коли ж можливий новий наступ ворога?

На мою думку, у проміжку між початком квітня і початком травня. Бойовикам ще потрібно кілька тижнів для того, щоб закінчити перегрупування сил. Саме це вони тепер і роблять. Якщо докладніше, то вони змінюють структуру управління, маршрути постачання ресурсів тощо, прагнучи у підсумку сформувати так званий бойовий кулак.

— Чи сприятливі вже погодні умови для наступальних операцій на Донбасі?

Наступати краще, коли грунт підсохне, і техніка, що в наступі має стрімко переміщатися, не грузнутиме в болоті. А для активних дій у нашому тилу розвідувально-диверсійних груп, покликаних дезорганізувати українську оборону, краще мати вже вкриті листям дерева, кущі, траву — так звану «зеленку»… Погода — це один із факторів, який дає підстави припускати, що маємо ще кілька тижнів для кращої підготовки до оборони.

— А що може стати приводом для нової активної фази війни?

В історії були випадки, коли агресор сам обстрілював свої позиції, щоб мати привід для війни. Однак я думаю, що в цьому випадку навіть приводу не шукатимуть. Бойовики ж і так не дотримуються перемир’я стовідсотково. А в Путіна, коли його починають звинувачувати у зриві домовленостей, заводять стару пісню: мовляв, українська сторона домовленостей не виконує. І його армія починає нову фазу бойових дій.

— Чи справді є серйозні підстави вважати, що перемир’я довго не триватиме?

Уже всім очевидно, що апетити бойовиків не обмежаться територіями, які вони тепер контролюють. Та, власне, не в бойовиках річ… У Путіна є плани, як отримати принаймні сухопутний коридор до Криму. Саме з цією метою і почнеться наступ. Можливо, на певному етапі його зупинять, і на переговорах росіяни вимагатимуть, щоб Україна під страхом великої війни добровільно поступилася деякими новими територіями.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*