Олексій Андрійчук: «Наш військово-медичний досвід – неоціненний»

15-го березня 2017-го виповнилося б 70 років відомому українському хірургу, доктору медичних наук, професору, члену-кореспонденту Національної академії медичних наук України, колишньому ректору Тернопільського державного університету Леоніду Ковальчуку, який  помер  1-го жовтня 2014-ого. Відтоді, за рішенням Нагородної  ради, у день його  народження та день смерті  вручається орден «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука. Під час третьої церемонії нагородження – 15-го березня цього року – високі відзнаки отримали дев’ятеро  номінантів, і серед них – тернопільський лікар Олексій Андрійчук.

Зрештою, якщо бути абсолютно точним, то – тернопільським лікарем він був у  мирному  минулому. Все у житті Олексія змінила війна. Коли на Донбасі почали гинути люди, а поранені  не могли обійтись без  кваліфікованої медичної допомоги, він виїхав на Східний фронт і став військовим лікарем. І дотепер рятує там  життя українських бійців…

Рішення  про свою медичну участь у війні  прийшло до Олексія Андрійчука не випадково. Без сумніву, зіграла свою роль і  його активна участь у діяльності «Правого сектора» і громадської організації «Білі берети». Але головне – відчував своїм обов’язком  допомогти тим, хто  потрапив під російські постріли. У цій ситуації є навіть певний парадокс – фаховий паталогоанатом Андрійчук тепер не досліджує  мертві  тіла, а навпаки – робить усе можливе, щоб поранені тіла не стали мертвими…

Лікар-солдат  медичної служби полку «Азов» Олексій Андрійчук каже, що не сприймає терміну АТО. Одначе,  добре  розуміє, що таке війна. Зізнається, що саме на війні часто бачить страшний сон – нібито  він біля важкопораненого і не  має чим допомогти, бо медичний рюкзак порожній… Але згадувати про ці сни не має коли – роботи багато. Щоб допомогти пацієнтам психологічно, у  полковому медпункті  причепив табличку :»Нас є троє – ти, лікар і хвороба. Якщо ти будеш заодно з лікарем –  хвороба програє. А якщо будеш заодно з хворобою, програє лікар, а ти – помреш. Вибирай правильного союзника…»

Перед  початком  церемонії нагородження  Олексій Андрійчук, спілкуючись з журналістами, оцінив на їх прохання  нинішній рівень забезпеченості  української  військової медицини.

Орден «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука  фронтовому медику  Андрійчуку вручив голова Нагородної ради, архієпископ  Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП Владика Нестор.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*