Орден імені хірурга – для рятівників життя

1-го жовтня 2014-го  пішов з життя ректор Тернопільського державного медичного університету  Леонід Якимович Ковальчук. 17 років він очолював вищий навчальний заклад, який і сам закінчив у 1973-ому, і який вивів у беззаперечні лідери медичної освіти України. Смерть Леоніда Ковальчука завдала вагомої втрати українській лікарській спільноті, яка і досі пам’ятає і цінує його не тільки як видатного науковця та реформатора, а й як талановитого хірурга.

Леонід Ковальчук  пройшов професійний шлях від сільського дільничного лікаря до доктора медичних наук, члена-кореспондента Академії медичних наук України, голови асоціації хірургів Тернопільщини. Мав численні високі державні нагороди. Але не титули і відзнаки завжди були для нього найважливішим у житті… У пам’яті людей  він насамперед залишається Лікарем і головне – Хірургом. Адже, оперуючи у районних і міських лікарнях, завідуючи кафедрою шпитальної хірургії, обіймаючи посаду головного хірурга області, Леонід Ковальчук врятував від смерті багатьох хворих. А таке не забувається ніколи…
І  не забули – у 2015-ому, з ініціативи колег-лікарів, колишніх пацієнтів та громадських активістів, було засновано орден «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука. За рішенням Нагородної Ради відзнака вручається двічі на рік – у день народження академіка, і у день його смерті. У 2016-ому році орден отримали сімнадцятеро військових лікарів і медичних волонтерів, які рятували і продовжують рятувати життя українських бійців на Донбасі.
А 15-го березня 2017-го, у день, коли Леоніду Ковальчуку виповнилося б 70 років, орден «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» був вручений ще дев’ятьом  номінантам. Ми вже розповідали, що нагороду отримали військовий лікар Михайло Стасів(посмертно), старший лейтенант  рятувального підрозділу МНС Ростислав Манащук(посмертно), боєць-медик полку «Азов» Олексій Андрійчук, лікар центру морських спецоперацій Олег Соколовський, професор-хірург Володимир Бігуняк і професор-реаніматолог Сергій Дубров. А ще з трьома нагородженими познайомимо зараз…
Лікар з Харкова Андрій Борисенко допомагав пораненим на Майдані Революції гідності і рятував «300-тих» у секторах Д і С на Східному фронті. Гідно ніс медичну службу у батальйоні Національної гвардії.

Тернополянка Наталія Колодій зараз служить інструктором медичної служби 5-го окремого батальйону Української Добровольчої армії, відзначилась на полях боїв у гарячих точках АТО під Авдіївкою та Широкине.

Орден «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» отримав і колективний номінант – українська волонтерська громада «FEDE SPERANZA CARITA» з італійського міста Брешіа. Там  мешкають багато наших земляків, які спеціально  об’єднались, щоб у важкі часи допомогти захисникам своєї Батьківщини.


У церемонії нагородження взяв участь і заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. Він переконаний, що життєва і професійна позиція відзначених орденом – повинна стати прикладом для наслідування.

Під час урочистого зібрання у Тернопільському державному медичному університеті ордени «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука номінантам вручив голова Нагородної Ради, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП Владика Нестор.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*