Продавцям Житомира дали час до суботи

Депутати Житомирської міськради в черговий раз прийняли рішення про звільнення вулиць і площ обласного центру від несанкціонованої торгівлі. Встановлено конкретний термін – до 21 березня. Контролювати виконання рішення буде перший заступник мера Сергій Сухомлин. За це на сесії міськради 11 березня проголосували 37 депутатів з 43 присутніх.
Питання про те, чому не виконується рішення №725 від 18.06.2014 року про заборону вуличної торгівлі в Житомирі, депутати обговорювали більше години. Після звіту заступника мера Євгена Демчика перед депутатами виступав директор КП «Інспекція з благоустрою м.Житомира», депутат Юрій Самборський, зокрема – розповідав про торговців квітами на вул. Небесної сотні. «Неодноразово намагалися квіткарів прибрати з цієї території, але це зробити вкрай складно. За 2,5 місяці складено 76 протоколів за несанкціоновану торгівлю. Всього за 2014 інспекція виписала штрафів на 180 тисяч гривень. Свого часу підрозділ муніципальної міліції було створено для того, щоб прибрати несанкціоновану торгівлю », – сказав Самборський.
Депутат Сергій Онищук зауважив, що торгівля на вулицях біля Житнього ринку йде постійно. «Подзвонив тільки що своїм знайомим – зараз там йде торгівля молоком, соліннями», – сказав Оніщук.
Депутат Андрій Лилик намагався дізнатися розмір «середнього штрафу» за несанкціоновану торгівлю. «Ми виписуємо просто протокол, а розмір штрафу визначає адмінкомісія, а не інспекція», – доводив Юрій Самборський.
Лилик заявив, що за його підрахунками в місяць складається близько 18 протоколів за несанкціоновану торгівлю.
Наталія Боровська нагадала, що вже два роки добивається від інспекції, щоб парк був очищений він МАФів, які торгують пивом. «Сьогодні є оприлюднений список незаконних МАФів, скільки ви вже демонтували?» – Запитувала Боровська. Юрій Самбірський відповів, що демонтовані 22 незаконних МАФу, а на питання про дерев’яному зрубі з написом: «Чако» на Старому бульварі відповів, що той стоїть законно – є паспорт прив’язки.
Депутат Наталія Боровська повідомила, що головний архітектор Євгенія Черкасова заперечує наявність паспорта прив’язки на цей МАФ. Самбірський наполягав, що в інспекції є копія паспорта прив’язки від 2012 року, який підписав колишній головний архітектор Тарас Борис.
В.о. мера, секретар міськради Любов Цимбалюк розповідала, що бабусі не хочуть йти з вулиць в ринки. «Сьогодні при тій ситуації, яка є в країні, дуже важко боротися з несанкціонованою торгівлею. Ми домовлялися з ринками, щоб нам дали «соціальний» ряд, але люди не погоджуються заходити в ринки, бабусі порахували, що там, де вони стоять – це швидше (продати) і краще потік людей. Сьогодні на ринках є достатньо місць, ми ведемо переговори постійно, ми готові всім, хто готовий перейти туди, створити умови », – сказала Любов Цимбалюк.
Володимир Михалець зауважив, що бабусі не хочуть йти в ринок, тому що там «не можна скуповувати крадене і торгувати самогоном з бутлів». «Це основне, чому вони не хочуть йти в ринки. І я як людина, яка виросла в цьому місті, пам’ятаю Московську з кленами, кущами. А тепер, коли заходиш в цей квітковий ринок – це просто жах, антисанітарія. Може, треба вже інспекції перестати приходити сюди і просити гроші, а потрібно почати заробляти. Потрібно цю адмінкомісію взагалі розпустити, потрібно оштрафувати – оштрафують, не треба знущатися над людьми на цій комісії », – сказав Михалець.
Депутат Сергій Голішевський запропонував прийняти ще одне рішення про заборону вуличної торгівлі. «Моє особисте, суб’єктивна думка як людини таке: рішення, яке ми прийняли 18.06.2014, там був вказаний конкретний термін заборони вуличної торгівлі, але не було політичної волі для його виконання», підкреслив Голішевський.
У проекті рішення зазначено, що на вулиці Небесної сотні потрібно заборонити всі види торгівлі та розміщення МАФів. Також пропонується до 21 березня 2015 заборонити всю вуличну торгівлю на вулицях і площах Житомира.
Колишній мер Віра Шелудченко, яка свого часу змогла очистити від торговців частину вулиці Московській біля Житнього ринку, наполягала, що тут не потрібна політична воля, представники міської влади просто не справляються зі своїми обов’язками. «Я пропоную – перший заступник сідає біля« Оптики », через 12 метрів сідає Демчик, а трохи далі – Самборський. І нехай спробують торгувати. Якщо керівники, які очолюють ці служби, нехай встануть і чесно скажуть – ми не справляємося, і нехай ідуть. Я пропоную дати їм один місяць терміну, цим трьом людям, яких я назвала, нехай вони звільнять центральні вулиці від цієї торгівлі. Через місяць нехай на цій трибуні вони розповідають і кладуть свої заяви », – запропонувала Шелудченко. Вона наполягала, що за 10 днів, як йдеться у проекті Голішевський, порядок ніхто не наведе, місяць – оптимальний термін.

«Житомир FOREVER»

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*