Путін хоче «законсервувати» конфлікт на Донбасі

Україні потрібно виходити на новий формат переговорів у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав екс-керівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

«Формат Мінських домовленостей не є ефективним. Немає чіткого механізму, як припинити вогонь, відвести техніку, контролю за цим. Немає потужних груп моніторингу», — зауважив експерт.

За його словами, президент Росії Володимир Путін хоче «законсервувати» конфлікт.

«Він настоює на своєму — поступовій консервації конфлікту, проведення виборів на умовах бойовиків, виділення усіх територій в окремі одиниці, які будуть фактично підконтрольні Росії», — пояснив Маломуж.

Експерт вважає, що Москва таким чином хоче продовжити дестабілізацію ситуації в Україні.  «Це є стратегія Путіна. Тому після останніх мінських зустрічей Росія застосувала всі засоби, аби зірвати домовленості і звинуватити у цьому Україну. РФ проводить комбінацію, щоб постійно викликати зворотній вогонь з нашого боку, цинічно запрошуючи представників ОБСЄ для фіксації», — сказав він.

Колишній керівник розвідки припускає, що терористи посилять атаки.

«Активізація бойовиків на всіх напрямках у ці дні буде поширюватись секторально, і не тільки у Старогнатівці. Вони будуть вдаватись до розширення зони вогню, повернення техніки. І знову можуть бути фронтальні, масові конфлікти з жертвами», — зауважив Маломуж.

За його словами, конфлікт на Донбасі триватиме до того часу, поки Україна не вийде на новий міжнародний формат. «Потрібно вийти на потужний формат «великої сімки», а то і «двадцятки», зважаючи на глобальні проблеми світу. Зараз йде «холодна війна», ядерне нагнітання. Але корінь, «гаряча точка» знаходиться в Україні. І це повинно спонукати країни «великої сімки» до реагування на загрози. Треба зібратися у Женеві, Гельсінкі чи у Відні. Повинна бути місія за участі перших осіб, зокрема України і Росії», — зазначив він.

На думку експерта, потрібна конкретна «дорожня карта» по Україні. «Але під контролем потужних країн, які визначають на 90% безпеку світу. У Росії альтернатив немає. Бо вона критично залежна від усіх проблем», — пояснив Маломуж.

Источник: gazeta.ua

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*