Путін вирішив знищувати заборонені західні продукти прямо на кордоні РФ

Ідея боротьби з “санкційною” їжею належить одному з російських міністрів

Президент Росії Володимир Путін погодився з пропозицією голови Мінсільгоспу Олександра Ткачова вжити заходів для знищення на місці ввозяться в РФ товарів з списку санкцій.

“Добре. Давайте погодимося з пропозицією міністра”, – сказав президент на нараді з членами уряду.

“Я прошу адміністрацію (Кремля) і уряд пропрацювати це з юристами і запропонувати відповідні рішення”, – розпорядився Путін.

Ці заходи підтримав також прем’єр-міністр Дмитро Медведєв.

Як відомо, 6 серпня 2014 президент РФ підписав указ “Про застосування окремих спеціальних економічних заходів з метою забезпечення безпеки Російської Федерації” в якості заходів у відповідь на санкції і для підтримки вітчизняного виробника.

Наступного дня уряд Росії ввів річний заборону на імпорт яловичини, свинини, овочів і фруктів, м’яса птиці, риби, сирів, молока і більшості видів молочних продуктів із США, країн Євросоюзу, Канади, Австралії та Норвегії. Згодом РФ боролася з реекспортом забороненої європейської продукції, вводячи обмеження на імпорт з Білорусі та Сербії.

Крім того, 1 травня 2015 була введена заборона на імпорт арахісу, а 26 травня – живої птиці із США. 4 червня набула чинності заборона на імпорт рибних консервів з Латвії та Естонії.

24 червня 2015 Володимир Путін підписав указ про продовження продовольчого ембарго до 5 серпня 2016-го включно.

Росія на рік вводить обмеження на ввезення сільгосппродукції, сировини і продовольства з країн, що приєдналися до санкцій проти РФ. Згідно з постановою кабінету міністрів, Росія обмежила імпорт із США, ЄС, Австралії, Канади та Норвегії яловичини, курячого м’яса, свинини, молочної продукції, живий, охолодженої та замороженої риби і ракоподібних, горіхів, фруктів і овочів.

З-під санкцій раніше виведені біологічно активні добавки, спортивне, дитяче та лікувально-профілактичне харчування (у тому числі безлактозні продукція) .Додаткові до цього зі списку виключені мальки лосося і форелі, молодь устриць і мідій, а також, як і раніше , насіннєву картоплю, цибулю севок, цукровий буряк та горох для посіву.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*