Родичі загиблого бійця запитують, куди ділись гроші

У соцмережах на стінах жителів області з’явився допис цікавий аноніма. Йдеться в ньому про Василя Габора, свободівця та колишнього голову Шумського району.

Звертаємося до усіх небайдужих, а також до державних та громадських організацій перевірити цю інформацію та зайнятись розслідуванням!

Сьогодні ми живемо в надзвичайно важкий і доленосний для України час. Країна змінюється на очах, ми перекроюємо свою свідомість, своє бачення незалежності, свободи, демократ В цей період особливо важливо щоб кожна людина, наскільки це в її силах, самостійно змінювала систему, не мовчала коли на її очах відбуваються підлі, ниці а інколи навіть жахливі вчинки, особливо, коли подібні дії чиняться державними посадовцями, мало того, представниками політичних сил, які на всю країну заявляють про свою відданість ідеалам Революції Гідності.
Я не вважаю, що газетні публікації можуть кардинально змінити систему, не є прихильником розповідей у пресі про тих чи інших людей, які порушили закон, чи вчинили не по справедливості. Проте, бувають випадки, а цей саме такий, коли мовчати просто неможливо, коли не озвучивши правду людям, ти сам немовби стаєш учасником злочину, спільником який покриває підлі дії іншої людини. Саме тому я пишу цю статтю.
Всім відомо що з травня 2014 по грудень 2014 року головою Шумської районної державної адміністрації був представник ВО “Свобода” В.І. Габор. Про “успіхи” цього горе-реформатора уже багато писалося, багато говорилося, він і сам публікував до абсурду смішні звіти (для тих хто реально спостерігав ситуацію в районі) про свою діяльність. Проте, один за одним на світло починають випливати факти, які Василь Іванович чомусь забув віднести до свої «неймовірних» заслуг на посаді голови РДА. Про один із таких фактів я хочу розповісти, оскільки мовчати про це неможливо.
Протягом місяців громадою району збиралися кошти на потреби військових, що були відправлені у зону проведення АТО. За цей час зусиллями всієї громади було зібрано немалу суму. Через деякий час, ці кошти поступово почали витрачати для забезпечення всім необхідним наших земляків, які були призвані захищати нашу країну від агресора. Громада вимагала прозорої звітності про витрати фонду допомоги, проте , нажаль, так і не діждалась її. Тим не менше ми отримали звітування про деякі суми, в числі яких фігурувала цифра 15000 грн. на допомогу сім’ї загиблого на фронті Романа Мусія з села Великі Загайці Шумського району.
Всі ми пам’ятаємо ці страшні дні, коли в наш район вперше був доставлений сумнозвісний вантаж 200, всі ми глибоко співчували сім’ї загиблого, громаді, яка втратила одного із свої захисників справжнього сина України, борця за її незалежність. Сумно було прощатися з цією Людиною боляче було дивитися в очі його рідних, близьких, друзів. Проте, як сьогодні стає відомо знайшлася в районі особа, яка поступила за відомою приказкою: “Кому війна, а кому мама рідна” і спромоглась заробити на цьому горі не тільки гроші, але й політичні дивіденди для себе і своєї партії. Нажаль, такою людиною виявився тодішній очільник адміністрації Василь Габор. Відомо, що таємне завжди стає явним, і як би не ховав свій поступок Василь Іванович, нещодавно стало відомо що з тих 15000 грн., що були взяті із добровільного фонду допомоги воїнам в зоні АТО сім’ї загиблого воїна дісталася лише 10000 грн., причому ці гроші були піднесені не як допомога від всієї громади району, а як особисті гроші п. Габора та ВО Свобода . Цей факт підтверджують родичі загиблого.
Дізнавшись вищенаведене, особисто у мене, та й сподіваюсь у всієї громади виникає декілька питань. Перші з них стосуютьс, суто економічної, суто правової, сторони справи. По перше Василь Іванович, де поділись 5000 грн. з тих коштів які мали надійти, чи на допомогу сімї , полеглого воїна, чи для інших, тих хто кожен день не гаслами і демагогією. а справжнім ділом боронить нашу державу? Будь-ласка, дайте відповідь, чому третина суми яку ви везли у Великі Загайці несподівано зникла по дорозі? Можливо вони пішли на транспортні послуги? По-друге, яке право ви мали цю допомогу як особисто вашу, чи партії членом якої ви є?
ХТО уповноважив вас заробляти політичні бали на горі людей, на трагедії яка шокувала усю громаду, і на грошах, які це населення, віддававши іноді останню копійку зібрало для допомоги захисниками України? Ви не мали ні права на такий вчинок, ні вочевидь і совісті.
Інші питання у мене виникають суто в морально-етичній площині, і ці питання я хочу поставити всій громаді нашого краю. Скажіть будь-ласка як назвати людину, яка дозволяє робити собі подібні речі? Чи варто взагалі її називати людиною? Чи варто вірити тому, хто цинічно і підло грабує жителів району, хто привласнює собі не тільки кошти, але й добру ініціативу, не доклавшись до неї ніяким боком? Як взагалі подібний вчинок може вкластися в розумінні психічно здорової людини, як можна посміти відібрати останнє у тих хто цього потребує? Знаєте, може бути виправдання багатьом вчинкам, можна знайти розумне зерно навіть в здавалося безглуздих діях чи словах. Проте, відібрати цукерку у дитини, чи ліки у хворого, або засіб захисту у того, хто своїми грудьми закриває від агресора всю Україну, ні, цьому немає виправдань. Ніколи і ні в яких умовах не можна пробачати особі, (людиною важко назвати) яка намагається нажитися на чужому горі, на державній трагедії.
Я звертаюся до ВО “Свобода” з порадою почистити ряди партії від таких “габорів”, адже своїми діями вони паплюжать репутацію однієї із небагатьох патріотичних політичних сил, і зводять її рейтинг до нуля, свідченням чому стали минулі парламентські вибори. Я звертаюся до всіх, хто може допомогти в тому, щоб покарати негідника, якому вистачило нахабності замахнутися на святе, здійснившого вчинок, якому немає прощення. Ми повинні бути єдиними у прагненні змінити Україну на краще, ми повинні бути суворими і нещадними не тільки до зовнішніх, але й до внутрішніх ворогів, які інколи приносять набагато більше шкоди.
Єднаймося заради майбутнього наших дітей.
Слава УкраїніІ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*