Росія хоче контролювати принаймні Донецьку і Луганську області

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський у коментарі виданню «Фокус» поділився своїми міркуваннями з приводу ймовірних напрямів нового наступу сепаратистів на Донбасі.

Зараз бойовики і російські війська концентруються на трьох напрямах: луганському, донецькому і маріупольському. Вони можуть ударити у всіх трьох, аби розосередити українські сили, але для масштабного наступу виберуть один напрям.

Не можу сказати, коли це станеться. Але мета Росії зрозуміла: їй потрібно розширити свій вплив принаймні до кордонів Луганської і Донецької областей, а якщо вдасться, то і на сусідні області. Росія прагнутиме поставити Україну в таке становище, щоб вона добровільно погодилася забезпечити коридор до Криму. Тому що пробити його відносно неважко, але складніше втримати.

Підготовка до наступу супроводжуватиметься диверсійною роботою в українському тилу, вона вже ведеться. Протидіяти цим планам можна лише консолідацією генералітету. Генеральному штабу потрібно готуватися до великої війни.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*