Росія поки що не зацікавлена у згортанні конфлікту на Донбасі

Кремль відреагував на ухвалений українським парламентом закон про майбутні вибори на окупованому Донбасі. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вимагає від Франції та Німеччини засудити Україну, яка буцімто порушує мінські угоди. Натомість деякі жителі окупованого Донбасу переконані: ватажки бойовиків продовжать наступ на Україну, адже вони лише маріонетки Кремля, — повідомляє новинна служба «Радіо Свобода».

На думку співдиректора програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексія Мельника, Росія та бойові сепаратистські угруповання дійсно можуть використати цей ухвалений парламентом закон як привід для наступу на решту територій України. Втім, акцентує аналітик, насправді Росії не потрібен привід для повномасштабної атаки.

«Мені хочеться сподіватися, що міжнародна спільнота, і саме Франція та Німеччина, вже досить добре розбираються в деталях цього конфлікту. Коли дають оцінку цим російським заявам і Мінським угодам загалом, потрібно розуміти головне: Росія поки що не зацікавлена у згортанні конфлікту і ніхто поки що її не переконав у зворотному», — додає пан Мельник.

Таким чином, підсумовує експерт, допоки Росія не визнає себе стороною конфлікту — не варто покладатися на жодні домовленості.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*