Російські БПЛА можуть вторгнутися під прикриттям “пошуку дітей”

Нещодавно збіглося дві події: створення моніторингового центру допомоги зниклим і постраждалим дітям у РФ та обрання «уповноважених» з прав людини т. зв. «ЛНР» та «ДНР». Ці події відбулися практично синхронно, що привернуло увагу громадських активістів. Діяльність цих новоспечених утворень дуже цікава тим, що вони взяли «на озброєння» БПЛА.
Як повідомили izvestia.ru, Національний моніторинговий центр допомоги зниклим і постраждалим дітям (АОГ НМЦДЗіПД) об’єднав зусилля держструктур для пошуку зниклих дітей, використовуючи для цього безпілотні літальні апарати (БПЛА).
Засновником центру став Павло Астахов, керівник Асоціації з прав дитини, і Станіслав Скусов, керівник організації «Кібердружина» (проект «Ліга безпечного інтернету» (ЛБІ) по боротьбі з дитячою порнографією в інтернеті). Серед засновників АОГ НМЦДЗіПД фігурує також Валерій Солянін, один з керівників громадського руху «Муніципальний щит Москви». Філіали нової структури вже створені у 23 регіонах Росії.
У середині червня прес-служба Уповноваженого при президенті РФ з прав дитини заявила, що в т зв. «ЛНР» створена посада «уповноваженого» з прав дитини. На цю посаду призначено Наталію Хоршеву, яка раніше обіймала посаду «керівника адміністрації голови ЛНР».
Слід зауважити, що в травні цього року Уповноважений з прав дитини при президенті РФ Павло Астаховвідмовився захищати 17-річну Хеду Гойлабієву, яку змусили вийти заміж за 46-річного начальника Ножай-Юртовського РВВС Чечні Нажуда Гучигова.
Нове відомство чітко дало зрозуміти, що саме БПЛА для них є пріоритетним напрямком і саме з допомогою БПЛА нові структури планують вирішувати «проблеми дітей».
Тепер пригадаємо один відеосюжет, знятий в липні 2014 року, в якому повідомляється, що українські прикордонники збили російський безпілотник модифікації Zala 421-08  (відео).

Група компаній ZALA AERO нині проводить повний цикл розробки й виробництва безпілотних літальних апаратів.
Як повідомляється на їхньому офіційному сайті zala.aero, у 2008 році в Арктиці за замовленням ЦНДІ Морфлоту відбулися випробування БЛА ZALA 421-08 та ZALA 421-06. Запуск проводився з борта судна. У 2011 році БПЛА ZALA використовувалися під час ліквідації надзвичайної ситуації в арсеналі зберігання боєприпасів МО РФ у селищі Пугачово, Малопургинського району Удмуртської Республіки. У 2014 році було поставлено 5 комплексів МВС Росії та 8 комплексів МНС Росії. Сьогодні в МВС Росіїстворено понад 30 авіаційних загонів спеціального призначення, стільки ж – в МНС Росії.

Цікаво, що під час презентації проекту НМЦДЗіПД на фото з Валерієм Соляніним та Павлом Астаховим також можна помітити інформаційні стенди з БПЛА, про які говорили у своїх інтерв’ю співзасновники центру. Це ті ж самі зразки БПЛА ZALA.

Фотографії з Валерієм Соляніним, знайдені на його сторінці в соцмережі facebook, також свідчать про проведення консультаційних зустрічей у Кремлі з «уповноваженою з прав дитини при голові ДНР» Яною Чепіковою.

Не хочемо поспішати з висновками, але якщо після новини про знищення російського БПЛА ZALA, що проводив розвідку української території для чергового обстрілу з РСЗВ чи проведення наступальних операцій, ви почуєте заяву, що безпілотник «шукав зниклих дітей», не дивуйтеся – все в рамках консультацій.

Автор: Дмитро Настін

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*