Російський газ в Україні споживають здебільшого промислові підприємства

«Нафтогаз України» оголосив, що з 1 квітня призупиняє закупівлю газу в Росії. Експерти з питань енергетики впевнені, що влітку Україна зможе обійтися без російського газу, але до «розлучення назавжди» ще далеко, — повідомляє новинна служба «Німецька хвиля».

Водночас директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко переконаний, що залежність України від російського газу — міф, а позбутися її можна вже упродовж наступних двох років.

«Для цього потрібно переосмислити роль газу в енергетичному балансі України, ліквідувати корупційні схеми і подивитися, хто споживає російський газ. Це промислові підприємства і хімічна галузь. Тобто держава не повинна піклуватися про їхнє енергозабезпечення: у них є власники, які самі мають займатися закупівлею газу», — сказав пан Омельченко.

Він нагадав також, що значна частка цих підприємств розташована на територіях, підконтрольних сепаратистам. Тож припинення Києвом газозабезпечення цих об’єктів київський експерт називає «звільненням від баласту, який би не давав Україні розвиватись».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*