«Систему префектів успішно використовують в Європі» – Володимир Долинний

Президентські реформи, зокрема питання децентралізації, обговорили під час круглого столу, організованого Партією «Солідарність – Блок Петра Порошенка». Громадські активісти, історики, підприємці та волонтери зібралися, аби з’ясувати, чим насправді є децентралізація – загрозою чи «рятівним колом» для українців.

На думку директора Тернопільського обласного дитячого будинку для дітей шкільного віку Володимира Долинного, незважаючи на гучні заяви псевдо- патріотів, про «узурпацію влади президентом», саме територіальна реформа передає повноваження від гаранта на місця.

«Система префектів, яка добре себе зарекомендувала у країнах Європи, а зокрема у Франції, передбачає, що префект буде висуватися Президентом за погодженням Кабміну, він звітуватиме перед Главою держави і нестиме відповідальність перед Урядом. Серед повноважень префектів – слідкувати за виконанням державних програм, дотриманням суверенітету України, а також контролювати якісне виконання Конституції та законів України», – наголосив Володимир Долинний.

Також він зауважив, що префекти не розпоряджатимуться коштами чи визначатимуть хто їх отримає – це питання вирішуватиме громада самостійно.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*