Стабільність гривні підтримується жорсткими адміністративними заходами

Як свідчать дані Держказначейства, у січні-лютому доходи зведеного бюджету стоновили 74,7 млрд гривень, що на 6,5 млрд гривень. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Головним чином зростання доходів забезпечили надходження за рахунок ПДВ (+8,8 млрд гривень), прибуткового податку і військового збору з доходів (+2,4 млрд гривень). Однак, як зауважують експерти, дефіцит державного бюджету за підсумками січня-лютого 2015 року перевищує дефіцит за аналогічний період 2014 року у 1,7 разів, — пише мережеве видання «Апостроф».

Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин пояснив, що у січні-лютому минулого року, незважаючи на те, що події в країні були бурхливими, економіка не була схильна до зовнішньої агресії.

У цьому ж році січень і лютий, мабуть, одні з найбільш гострих і негативних місяців у контексті агресії і руйнувань, відзначив експерт. «Якщо дивитися на падіння промисловості, то на Донбасі результат у січні-лютому 2015 року значно гірший, ніж торік», — каже пан Юрчишин.

На думку фахівця, інфляційні і девальваційні ризики все ще залишаються. Отже, надалі це може позначитися і на скороченні споживчого попиту і на падінні об’ємів імпорту. «Хоча зараз курс дещо заспокоївся, але я не впевнений, що це дійсно стабільне становище. Значною мірою цей спокій обумовлений жорсткими адміністративними обмеженнями. Боюся, що девальвація може бути продовжена при знятті обмежень. Оскільки, на жаль, економіка далека від відновлення, а слабка економіка не може мати сильної валюти», — підсумував пан Юрчишин.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*