Свято «На Івана, на Купала»

4 липня у селі Писарівка Волочиського району, де ось уже кілька років поспіль, у переддень Різдва Івана Хрестителя, проходить районне фольклорне  свято «На  Івана, на Купала» із традиційним конкурсом «Вареники на Купала», піснями, танцями, вінкоплетенням та купальським вогнем відбулись гуляння з нагоди свята Івана Купала.

Відкрила свято сільський голова Катерина Голдасевич, яка привітала усіх присутніх зі святом та побажала гарного настрою і веселого святкування.

Із вітальними словами до місцевих жителів та гостей свята звернулися також  перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Коваль, виконуючий обов’язки голови районної ради Сергій Пазюк, помічник народного депутата України С. Лабазюка Володимир Петрук, регіональний директор ТОВ «Волочиськ-агро» Василь Баць, начальник відділу культури райдержадміністрації Микола Чепелюк.

Після усіх привітань та побажань відбувся конкурс «Вареники на Купала», у якому участь взяли представники Волочиського міського клубу, а також будинків культури сіл та селищ: Наркевичі,  Юхимівці, Бубнівка, Сергіївка, Новоленськ, Маначин, Гарнишівка, Дзеленці, Бокиївка, Лонки, Яхнівці, Кушнирівка, Холодець, Трительники, Баглаї, Криштопівка, Копачівка, Лозова, Мислова, Павликівці, Курилівка, Зайчики, Рябіївка, Поляни, Канівка, Кривачинці.

За результатами конкурсу були визначені переможці. Третє місце посіли Яхновецький та Лонковецький сільські клуби, друге – Полянський та Канівський, а перше місце розділили між собою Наркевицький та Юхимовецький сільські будинки культури.

Переможці конкурсу були нагороджені грамотами відділу культури райдержадміністрації та грошовими винагородами від благодійного фонду народного депутата України Сергія Лабазюка «Ми поруч». Крім того спільну грамоту райдержадміністрації та районної ради і цінний подарунок  Володимир Коваль та Сергій Пазюк вручили голові Писарівської сільської ради Катерині Голдасевич.

Далі відбулася святкова концертна програма за участю колективів сільських та селищних закладів культури, які дарували глядачам пісні і танці. Було також проведено конкурс на кращий сплетений вінок, виконано танець із Купайлом, розпалено купальське вогнище. Святкування, під час якого гостей розважали Купайло, Марена, водяний, русалки, Баба Яга та чортики, тривало аж до самого ранку.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*