Тернопіль відзначив 99-ту річницю створення ЗУНР

У Тернополі відбулися хода та панахида, приурочені 99-ій річниці проголошення ЗУНР. Вшанували пам’ять полеглих у боротьбі за українську державність представники влади та духовенства.

Повідомляє сайт ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

Згадати історичну подію зібралося і чимало тернополян. Вони пройшли від Майдану Волі до могил Січових Стрільців, що на Микулинецькому кладовищі.

Як розповідає міський голова Сергій Надал, Листопадовий Чин та створення ЗУНР мало величезне значення для самоусвідомлення українців, як єдиного народу, як нації.

– Тернопіль має до цього безпосередню причетність, оскільки 1 листопада 1918 року у місті замайорів жовто-блакитний прапор, а автором герба ЗУНР став студент Тернопільської гімназії Олег Лошнів. Також Тернопіль був проголошений другою столицею ЗУНР. Натхнення героїв Листопадового чину не раз проявилось у боротьбі українців протягом складного ХХ століття. Через 95 років молодь і студенти також підняли Тернопіль, Львів, Київ, всю Україну на нову революцію – Революцію Гідності. А герої-військові, як і їх прадіди січові стрільці, прийняли нерівний бій з агресором, який прагнув знищити українську державність, – зазначив міський голова.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

Стрілянинa в Лaс-Вегaсі: Стівен Пaддoк встaнoвив кaмери у гoтелі (ВІДЕO)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*