Тернополянам рекомендують переглянути трагікомедію Миколи Куліша «Мина Мазайло»

Уже у ці вихідні – 29 і 30 листопада – тернополяни зможуть переглянути в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т.Шевченка прем’єрний показ вистави «Мина Мазайло» за однойменним твором Миколи Куліша. І хоч написана п’єса у жартівливому жанрі, але у ній прихований глибокий і актуальний сьогодні зміст. Полягає він у тому, що українці упродовж багатьох років не вміють знаходити спільну мову і через це втрачають свою державність.

У творі описано трагічність становлення української мови й зацькованого народу. Ідея п’єси полягає у тому, що засобами гротеску і гострої сатири автор викриває суспільні антиукраїнські явища наприкінці 20-х років XX століття, висміює носіїв великодержавного російського шовінізму. Водночас іронізує над мрійництвом, відірваністю від життя та невмінням робити правильний вибір українських націоналістів.

«Маю за честь запросити тернополян на прем’єру визначного твору великого письменника Миколи Куліша. Ті, хто прийдуть на виставу, зможуть впізнати в персонажах багатьох сучасних осіб і поринуть у болючі проблеми, які є актуальними сьогодні. П’єса написана майже сто років тому. Микола Куліш у той час не міг описати всього, що відчував і переживав. Це помітно навіть по фіналі вистави, в якому мав би бути потужний соціальний зріз, а в результаті є нерозв’язана проблема», – зазначив головний режисер театру і народний артист України Олег Мосійчук.

Уже вкотре режисер звертається до надбання української літературної класики. У ній він знаходить чимало актуальних тем для сучасного глядача, історичних паралелей і відповідей на запитання сьогодення. «Микола Куліш – це український класик. Я вдруге працюю над постановкою його творів. Попередньо працював над постановкою «Патетичної сонати». Проте Микола Куліш був новатором свого часу, започаткувавши в драматургії нові віяння. В п’єсі простежується і його особиста трагедія. Автор став жертвою режиму – був заарештований, вивезений на Соловки і розстріляний. Він запропонував вирішувати будь-яку проблему не з сокирою в руках, а з іронією до самих себе. Я декілька разів брав цю п’єсу для постановки і відкладав, оскільки не міг знайти потрібного фіналу. І ось сам час продиктував необхідність донесення головної ідеї твору до глядача. На прикладі однієї родини показано загальнонаціональну трагедію. Такою родиною для нас є Україна. Коли в родині не можуть домовитися про щось, то приходить третя сила, яка розбиває цю родину. Ми маємо сьогодні протистояння Сходу і Заходу. Упродовж 23 років незалежності ми так і не змогли домовитися хоча би про єдину мову, але для цього треба було докладати багато зусиль. Сподіваюся, що завдяки цьому твору глядачі переосмислять теперішній час і знайдуть у собі сили, аби навчитися домовлятися і поважати один одного, шанувати своє минуле і самих себе». – додав режисер.

Головну роль у цій виставі виконує народний артист України В’ячеслав Хім’як, його дружину Ліну грають акторки Тетяна Гончарик і Емілія Несторович, сина Мокія – актори Микола Бажанов і Євген Лацік, доньку Мокрину – акторки Оксана Левків та Наталія Олексів. Роль колоритної тьоті Моті дісталася народній артистці України Люсі Давидко.

Також прем’єрні покази відбудуться 4, 6, 7 грудня о 19.00.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА.

Джерело: like.te.ua

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*