У Чернігові крадуть автомобілі

У поточному році на території Чернігівської області зареєстровано 100 злочинів пов’язаних із незаконними заволодіннями автотранспортними засобами. Найбільша кількість незаконних заволодінь скоєно в Ніжинському, Прилуцькому та Козелецькому районах. Органами та підрозділами внутрішніх справ УМВС області, зокрема Державтоінспекцією проводяться вичерпні заходи, спрямовані на профілактику та розкриття незаконних заволодінь транспортними засобами.

Лише у поточному році працівниками ДАІ затримано 15 транспортних засобів, які перебували у розшуку; 24 транспортних засобів, за підозрою у підробці номерів вузлів агрегатів та реєстраційних документів, а також 7 транспортних засобів які з порушенням митного законодавства незаконно знаходились на території України.

Так, нещодавно інспекторами ДАІ в м.Чернігові був затриманий водій автомобіля марки «AUDI A6″. Під час перевірки було з’ясовано, що зазначений транспортний засіб перебуває у розшуку, як викрадений. Розшукується Добропільским РВ УМВС в Донецькій області.

Також затримано автомобіль марки «Лексус», яким незаконно заволоділи в м.Києві та знаходився у розшуку.

Під час нагляду за дорожнім рухом був зупинений автомобіль «OPEL OMEGA» під керуванням 31-річного мешканця міста Чернігова. При перевірці було встановлено, що даний автомобіль знаходиться в розшуку.

Затримані транспортні засоби разом з водіями були доставлені до територіальних органів внутрішніх справ райвідділів міліції для подальшої перевірки.

Слід зазначити, що незаконне заволодіння транспортним засобом ст.289 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років або штрафом від однієї тисячі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Державтоінспекція Чернігівської області радить у разі угону автомобіля без зволікань звертатися в міліцію.

Практика показує: чим швидше правоохоронці дізнаються про злочин, тим більше шансів по гарячих слідах затримати зловмисників.

Придбавши автомобіль, завчасно потурбуйтеся про його обладнання противикрадною сигналізацією та маркування деталей автомобіля;

Тримайте свої автомобілі на автостоянках, що охороняються, або в гаражі, не залишайте їх без охорони на ніч у дворах чи вздовж узбіч;

Ніколи не залишайте ключ в замку запалювання, навіть якщо збираєтеся оглянути шини авто чи просто протерти скло;

Якщо ваш «залізний кінь» обладнаний «суперскладною» системою охорони, не наклеюйте на скло логотипи її виробника. Це спрощує роботу злочинця;

Якщо вас таки спіткало лихо, негайно повідомте в міліцію. Проінформуйте чергового про марку, колір, номерний знак, наявність палива в баку та особливі прикмети (можливі місця шпаклювання, подряпини, наклейки, пошкодження тощо). Своєчасне звернення в органи внутрішніх справ дозволить здійснити пошук по гарячих слідах, який є найефективнішим при розкритті даного виду злочину.

Контактні телефони:

телефон чергової частини ДАІ (04622) 5-62-45   або 102

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*