У Хмельницькому вшанували пам’ять прикордонника у річницю його загибелі

На місці захоронення Павла Дияка встановили меморіальний знак.

У Хмельницькому відкрили меморіальний комплекс прапорщику Павлу Дияку, який загинув 12 липня минулого року. Прикордонник на БТРі підірвався на фугасній міні неподалік населеного пункту Маринівка, що на Донеччині. У річницю загибелі військового вшанувати його пам’ять на могилу прийшли рідні, друзі, однослужбовці, колеги.

Прапорщик Сергій Шорохов був разом із загиблим в одному БТРі. Чоловік каже, що завдяки Павлу Дияку залишився живим, хоч і отримав поранення.

«Ми довозили поранених, які потрапили під обстріли. Вчасно не звернули і на БТРі потрапили на міну. Я нічого не пам’ятаю, отямився лише у лікарні. З Павлом ми служили разом 15 років в одному підрозділі. Він був товариський, але мовчазний», – каже прикордонник.

Як зауважив ректор Національної академії Державної прикордонної служби імені Б.Хмельницького полковник Олег Шинкарук, про рідних загиблих прикордонників у відомстві не забувають. За його словами, на сьогодні у лавах Держприкордонслужби 64 загиблі, 10 зниклих безвісти та близько 400 поранених військових.

«Ми піклуємося про сім’ї загиблих прикордонників, ніхто не перебуває поза нашою увагою, – зазначив Олег Шинкарук. – Зокрема сім’ї Павла Дияка було надано окрему квартиру, там зараз ремонтні роботи, в академії навчається його донька і працює дружина».

Ще один меморіальний комплекс Павлу Дияку встановили у Хмельницькому на території Центру забезпечення навчального процесу прикордонної академії та увіковічнили його пам’ять меморіальною дошкою.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*